18:57 31. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0956
  • RUB85.9486
Krimi
lühendatud link
7441

Tallinna TV (TTV) nõukogu esimehe Allan Alaküla sõnul jätkab pärast TTV juhi Toomas Lepa kinnipidamist sihtasutust juhtimist juhatuse teine liige Toomas Raag.

TALLINN, 7. detsember — Sputnik. Keskkriminaalpolitsei pidas kolmapäeva hommikul kinni Tallinna Televisiooni (TTV) juhi Toomas Lepa, kes kahtlustuse järgi võis omastada paarsada tuhat eurot.

Lisaks Lepale pidasid politseinikud samas kuriteos kahtlustatavana kinni veel kolm inimest, kellest üks on TTV töötaja. Kahtlustus on esitatud ka ühele juriidilisele isikule, teatas Põhja ringkonnaprokuratuur.

Tegemist on selle aasta juuni lõpus alustatud kriminaalmenetluse esimeste avalike menetlustoimingutega, mille raames uuritakse suures ulatuses Tallinna Televisiooni rahade omastamist, edastas BNS. Praegu otsivad keskkriminaalpolitsei ametnikud läbi kahtlustatavate elu- ning töökohti, sealhulgas ka Toomas Lepa kasutuses olevaid Tallinna Televisiooni ruume.

Esialgse kahtlustuse järgi on Toomas Lepp lasknud mitme aasta vältel maksta Tallinna Televisioonil temaga seotud ettevõttele igakuiselt tasu teenuste eest, mida tegelikult ei osutatud. Praegu on alust arvata, et sellega on Tallinna Televisioonile tekitatud kahju suurusjärgus paarsada tuhat eurot.

Toomas Lepp on kuriteos kahtlustatavana kuni 48 tunniks kinni peetud.

Prokurör Leelet Kivioja sõnul on nii politsei kui ka prokuratuuri üks prioriteetidest uurida kohalike omavalitsuste vara võimalikku väärkasutamist — kas omavalitsustele eraldatud raha kasutatakse kohaliku elu edendamiseks või kellegi isiklikuks rikastumiseks. „Kuivõrd sihtasutus TTV kuulub Tallinna linnale, on kahtlustuste järgi kaudselt omastatud maksumaksja raha isiklikuks hüvanguks. Hetkel kogutud tõendid viitavad, et omastamine olnud järjepidev ning kestnud aastaid."

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo juht Mati Ombler kinnitas, et igal aastal on büroo töötajad edastanud prokuratuuri kriminaalasju, milles kahtlustatakse just kohalikus omavalitsuses või selle hallatavas asutuses toime pandud korruptsioonikuritegusid. „Omavalitsustes toimuv on kahtlemata ka edaspidi meie terava pilgu all, sest avalike vahendite omakasust lähtuv kasutamine ei arenda kohalikk e olusid ega muuda meie inimeste elu paremaks."

TTV nõukogu esimehe Allan Alaküla sõnul jätkab pärast Toomas Lepa kinnipidamist sihtasutust juhtimist juhatuse teine liige Toomas Raag.

"Raag täidab kõiki vajalikke kohustusi, seega sihtasutus on juhitud," ütles Alaküla, lisades, et TTV nõukogu arutab juhtumit kohe, kui infot on rohkem kahtlustuse sisu ja ulatuse kohta.

Alaküla märkis, et tal puudub infot, kes tegi keskkriminaalpolitseile kuriteoteate. Samuti ei osanud Alaküla kommenteerida, kes on see teine TTV töötaja, kes on Põhja ringkonnaprokuratuuri teatel kinni peetud. "Mul selle kohta teave puudub," ütles Alaküla.

Ta tõdes, et kui on midagi tõsist juhtunud, siis Lepp oma senises ametis enam jätkata ei saa. "Kuid praegu on see üks suur "kui"," märkis Alaküla, lisades, et nõukogu arutab teemat pärast täiendava info saamist.

ERR teatas, et koos Lepaga pidas politsei kinni TTV toimetajat Mart Ummelase.

Tagid:
kahtlustus, keskkriminaalpolitsei, TTV, prokuratuur, Toomas Lepp

Peamised teemad