15:00 20. Jaanuar 2018
Tallinn-3°C
Kuula otse
Foto on illustratiivne

Narkoäri eest karistust kandev naine vabaneb ennetähtaegselt

© Фото: pixabay
Krimi
lühendatud link
7911

Tallinnas ja Harjumaal narkoäri korraldamise eest 10-aastase vangistuse saanud naine vabastatakse karistuse kandmiselt kaks aastat enne karistusaja lõppu

TALLINN, 29. jaanuar — Sputnik. Kohus määras 54-aastase Svetlana Vorobei tingimisi enne tähtaega vabastamisele ja määras talle katseaja kuni 2019. aasta jaanuarini, teatas BNS viitega ERR portaalile. Vorobei karistuse kandmise algust arvestatakse 2009. aasta 22. jaanuarist, mil keskkriminaalpolitsei ta kinni pidas. 2011. aasta suvel vähendas Tallinna ringkonnakohus eelmisel kümnendil Tallinnas ja Harjumaal suurt narkoäri ajanud Vorobei ja ta kaaslaste karistusi.

Kohus tühistas varem Vorobeile ja 56-aastasele Aleksandr Nazimovile määratud 13-aastase ning 40-aastasele Nikolai Romanovile määratud 12 aasta, kaheksa kuu ja 13 päeva pikkuse vangistuse ning määras uue otsusega Nazimovile ja Vorobeile 10 aasta pikkuse ja Romanovile üheksa aasta, kaheksa kuu ja 13 päeva pikkuse vangistuse.

Süüdistuse järgi leppisid Vorobei ja Nazimov 2009. aastal enne 16. jaanuari kokku, et hakkavad valmistama ja müüma amfetamiini. Vorobei ülesanne oli leida amfetamiini ostmisest huvitatud kliente ning Nazimovi ülesanne oli narkoaine valmistamine ja selle toimetamine eelnevalt kokkulepitud peidikutesse.

Svetlana Vorobei poeg Juri Vorobei on Eesti kuritegeliku ilma juhiks peetud Nikolai Tarankovi tapmises süüdistatuna alates mullu sügisest vahi all.

Tagid:
karistus, narkoäri, vangla

Peamised teemad

 • Prantsuse president Emmanuel Macron

  Prantsuse president Emmanuel Macron teatas riigi sõjaväelastele plaanist moderniseerida oma viieaastase valitsemisaja jooksul riigi tuumajõudude kaks põhiliiki

  4
 • Maailm tähistab USA president Donald Trumpi valitsemise esimest aastapäeva

  2017. aasta 20. jaanuaril andis Washingtonis ametivande vabariiklaste ridades USA riigipeaks valitud Donald Trump ning sai seeläbi Ameerika Ühendriikide 45. presidendiks

  44
 • EL ja Eesti lipud

  Kõik liikmesriigid, nende seas Eesti, peavad Euroopa Liidu eelarvesse rohkem panustama, ütles president Kersti Kaljulaid neljapäeval kohtumisel Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga.

  13