12:22 22. August 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
Foto on illustratiivne

Eestis arreteeritud norralase juhtumis valitseb infolünk

© Riigikogu/Erik Peinar
Krimi
lühendatud link
37 0 0

Novembri keskpaigast peale Eestis eeluurimise all viibiva norralase juhtum on jätkuvalt ebaselge

TALLINN, 29. jaanuar — Sputnik. Eesti prokuratuur, politsei ega Norra välisministeerium kommentaare jagama ei soostu, kirjutab Norra ajalehe Adressa (Adresseavisen) uudisteportaal, mille andmeil eelnes Trondheimist pärit mehe vahistamisele konflikt lapse hooldusõiguste pärast, vahendas BNS.

"Prokuratuur ei avalda mehele esitatud süüdistust," kirjeldab Adresseavisen suhtlust Eestiga ja tsiteerib prokuratuuri pressinõuniku Urmas Glase vastust: "Prokuratuuril ei ole võimalik eeluurimise kohta täpsemat infot anda, sest see võib tekitada kahju nii mehele kui ka ta pereliikmetele."

Ka Eesti politsei pressiesindaja ei soovinud Adresseavisenile kommenteerida, milles meest süüdistatakse.

"Me ei saa juhtumi sisu kommenteerida, sest uurimine on algfaasis," vastas PPA pressiesindaja Helen Uldrich meilitsi Adresseavisenile.

Norra välisteenistus andis küll pikima tagasiside, ent jättis sisulised küsimused vastuseta.

"Välisteenistus on teadlik, et Norra kodanik peeti Eestis kinni. Tallinnas asuv saatkond on asjaoludega kokku puutunud ja annab välismaal vangistatud Norra kodanikule konsulaarabi vastavalt väljakujunenud tavale ning kehtivale abi andmise korrale," vastas Norra välisministeeriumi kommunikatsiooninõunik Astrid Sehl e-posti teel Adresseavisenile.

Mehe advokaat Venil Katharina Thiis aga ütles, et ta ei saa hetkel juhtumit kommenteerida, sest pole kinnipeetavaga ühenduses olnud.

Tagid:
Välisministeerium, politsei, prokuratuur, kohus, Eesti, Norra

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  3
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  20
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  8