20:56 18. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1076
  • RUB73.3855
Kapo hoone Tallinnas

Kapo pidas kinni kaks Estonia kaevanduse juhti

© Sputnik / Вадим Анцупов
Krimi
lühendatud link
4211

Kaitsepolitseinikud pidasid teisipäeval kinni AS-i Eesti Energia Estonia kaevanduse kaks juhtivtöötajat

TALLINN, 1. veebruar — Sputnik. Kinnipeetud keskastmejuhid vastutasid kaevanduses seadmete ja transpordivahendite hoolduse ja remondi eest. Ametnikke kahtlustatakse karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb varaliste huvide järgimise kohustuse rikkumist, millega tekitati suur varaline kahju riigi äriühingule.

"Praegu teostavad kaitsepolitsei ametnikud Estonia kaevanduses menetlustoiminguid, nende hulgas toiminguid, mis on seotud kinnipeetute vastutusalasse kuuluva vara kasutamise ja käsutamisega. Eelkõige vaadatakse seda, et millisel viisil on kaevandusse hangete korras soetatud allmaatöö tehnikat ja varuosasid edaspidiselt kasutatud," teatas prokuratuur kolmapäeval BNS-ile.

Samuti kontrollitakse koostöös Eesti Energia riskijuhtimise- ja siseaudititeenistuse töötajatega kahtlustuse saanud ametnike vastutusalas olevate ladude seisu.

Viru ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Antti Aitseni sõnul on menetluse eesmärk ausa ettevõtluskeskkonna loomine ja selle kaudu ka kõigi ausate ettevõtjate toetamine.

Detailsemaid menetlusandmeid ei ole praegu võimalik uurimise huvides avalikustada.

Tagid:
arest, prokuratuur, ringkonnaprokuratuur, kaevandus, Estonia, Eesti Energia, KaPo, Viru

Peamised teemad