12:59 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Krimi
lühendatud link
9232

Tallinna kesklinna hotellis toimus neljapäeva pärastlõunal tulistamine, mille tagajärjel sai viga keskealine mees

TALLINN, 2. veebruar — Sputnik. Neljapäeval veidi enne kella 14 sai häirekeskus teate, et Tallinna kesklinnas Roseni tänaval asuvas hotellis oli kuulda laske, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile. Praegu teadaolevalt tulistati püstolitaolisest esemest ning 45-aastane mees sai jalga viga. Mehe seisund ei ole eluohtlik ning mees viidi haiglasse.

Politsei otsib kolme meest, kes liikusid Roseni tänavalt Narva maantee suunas. Võimalik tulistaja on 50. aastates kiilaspäine mees, kellel olid jalas hallid püksid. Temaga võisid liikuda koos pruuni värvi nahktagis ning musta värvi poolmantlis mehed.

Piirkonda on saadetud täiendavad politseijõud ja sündmuskohal töötavad politseinikud, kes viivad läbi esmaseid menetlustoiminguid, koguvad tõendeid ning kontrollivad piirkonda. Hetkel kedagi kahtlustatavana kinni peetud ei ole.

Põhja prefektuuri operatiivjuhi Veiko Randlaine sõnul töötavad korrakaitsjad hetkel selle nimel, et kahtlustatavad kiiresti tabada. „Hetkel teadaolevalt võib kahtlustatavaid olla kolm ning praegu ei ole alust arvata, et ümberkaudsed inimesed on ohus. Palume kõigil, kes nimetatud piirkonnas midagi kahtlast märkavad, anda sellest viivitamatult teada hädaabinumbril 112," ütles Randlaine.

Kella 16.30 paiku otsisid politseinikud jätkuvalt Tallinna kesklinna hotellis Metropol toimunud tulistamise toime pannud meest.

Võimalik tulistaja on 50. aastates mees, kellel olid jalas halli värvi püksid, seljas musta värvi jope ning peas tume müts, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile. „Hetkel arvame, et kahtlusalused ning kannatanu võisid üksteist tunda. Praegu ei ole alust arvata, et juhtunuga seoses oleks kõrvalised inimesed ohus," ütles Põhja prefektuuri operatiivjuht Veiko Randlaine.

„Relvaga sündmustele reageerime alati suurte jõududega ja jätkub politseinike aktiivne töö selle nimel, et kahtlustatavaid kiirelt tabada. Töö sündmuskohal käib, politseinikud kontrollivad erinevaid piirkondi ja kogume informatsiooni võimalike teo toimepanijate kohta. Palume kõigil, kes kirjeldusele vastavaid mehi märkavad või kel on sündmusega seotud informatsiooni, anda sellest viivitamatult teada hädaabinumbril 112," lisas Randlaine.

Prokuratuur peab tõenäeoliseks, et neljapäeval Tallinna kesklinna hotellis Metropol toimunud tulistamine oli tülist välja kasvanud arveteklaarimine.

"Praegu on alust arvata, et tegu oli isikute omavahelise arvete klaarimisega, mis viis kakluse ja tulirelva kasutamiseni," ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Saskia Kask pressiesindaja vahendusel.

"Politsei tegeleb dramaatilise tüli põhjuste versioonide kontrollimisega ning politseile on juba teada võimalik kahtlustavate ring, kuid hetkel veel kedagi kinnipeetud ei ole," selgitas vanemprokurör.

Tagid:
tulistamine, Põhja prefektuur, politsei, Rosen, Tallinn

Peamised teemad