10:32 17. Veebruar 2019
Kuula otse
  • USD1.1260
  • RUB75.0816
Foto on illustratiivne

Politsei pidas Tallinnas kinni poeröövis kahtlustatava mehe

© Sputnik / Вадим Анцупов
Krimi
lühendatud link
2710

Politsei pidas laupäeval Tallinnas kinni varem kriminaalkorras karistatud joobes mehe, kes üritas poodi röövida

TALLINN, 5. veebruar — Sputnik. Häirekeskus sai laupäeval kella 12.30 ajal teate, et Tallinnas Tööstuse tänaval ähvardati kaupluse müüjat noaga ja üritati kassast raha röövida, teatas politsei pressiesindaja Marie Aava.

Kahe minutiga sündmuskohale jõudnud Kesklinna politseijaoskonna patrull leidiski poest noaga mehe, vahendas BNS. Politseinikud andsid mehele korralduse nuga maha visata ning kauplusest väljuda. Mees allus korraldustele ja väljus rahumeelselt. Vahejuhtumis keegi viga ei saanud ja politseinikud pidasid kahtlustatavana kinni 35-aastase varem kriminaalkorras karistatud mehe. Mehel tuvastati keskmine alkoholijoove.

Kinnipidamisel leiti mehelt sularaha. Tekitatud kahju suurus selgub pärast poes tehtavat inventuuri. Kahtlustatav on 48 tunniks kinni peetud ning kuulatakse pühapäeval üle.

Põhja ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Anneli Lumiste tunnustab pealtnägijaid, kelle südi tegutsemine aitas politseil kiirelt reageerida ning hoida ära olukorra eskaleerumise. Kaupluseröövi, mille peategelane oli külmrelvaga joobes mees, uurimiseks alustati kriminaalmenetlust röövimise paragrahvi alusel.

"Julgen endiselt kinnitada, et avalikus kohas külm-või tulirelvadega juhuslike inimeste ähvardamisi tuleb ette harva," ütles Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre. "Reageerime sellistele sündmustele kiiresti ja resoluutselt, sest ükskõik milline relv purjus inimese käes on ohtlik ja muudab tema käitumise ettearvamatuks."

"Paljude kuritegude lahendamisel on oluline töö kuumadel jälgedel. Esimesed minutid ja tunnid on määrava tähtsusega, et koguda sündmuskohalt tõendeid teo toimepanijate kiireks tabamiseks. Röövimiste arv on jätkuvalt languses ja avastamisprotsent püsib endiselt kõrge," selgitas Tambre. "Alati on abiks inimesed, kes kahtlast tegevust või kuritegu pealtnähes koheselt häirekeskusesse helistavad, isikukirjelduse ning kurjategija võimaliku liikumissuuna kohta infot annavad ja seeläbi kurjategijate tabamisele kaasa aitavad."

"Tänan tähelepanelikke inimesi, kes eile [laupäeval] häirekeskusesse helistasid. Tänu kiirelt meieni laekunud kõnele saime sündmuskohale loetud minutitega reageerida ning kahtlustatava sealsamas kinni pidada."

Uurimist juhib Põhja ringkonnaprokuratuur ja viib läbi Põhja prefektuur. Uurimise käigus selgitakse välja juhtunu täpsemad asjaolud ja teo motiivid.

Tagid:
pood, politsei, varas

Peamised teemad