01:24 24. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Süüdistatav sooritas püstolist vähemalt seitse lasku Tarankovi suunas, tappes allilmaliidri sündmuskohal, illustratiivne foto

Tarankovi tapja protsess jätkub naistepäeval

CC BY-SA 2.0 / ARTS_fox1fire
Krimi
lühendatud link
3532

Allilmaliidri Nikolai Tarankovi tapmises süüdistatuna esmaspäeval Haapsalus kohtu ette astunud Juri Vorobei protsess sai jätku teisipäeval ning järgmine istung on planeeritud naistepäevaks

TALLINN, 28. veebruar — Sputnik. Avaistungil avaldas prokurör süüdistuskokkuvõtte, mille järel tunnistas 36-aastane Vorobei end süüdi. Seejärel kuulas kohus süüalust ning jõudis kuulata veel ka kuut tunnistajat. Teisipäeval jätkus süüasja kohtulik uurimine tunnistajate kuulamisega ning tõendite uurimisega. "Teisipäeval kuulas kohus kaht tunnistajat ja uuriti kirjalikke tõendeid. Järgmine istung on 8. märtsil," ütles kohtu pressiesindaja BNS-ile. 

Foto on illustratiivne.
© Sputnik / Александр Заболотный

Süüdistuse kohaselt tekkis 36-aastasde Vorobei ja Tarankovi vahel konflikt ning kuna Vorobei väitel kartis ta enda ja enda lähedaste elu pärast, siis otsustas ta Tarankoviga rääkida. Kalale jõudnud Tarankov ütles aga Vorobeile, et ta ei soovi viimasega rääkida. Eitava vastuse peale sooritas Vorobei püstolist vähemalt seitse lasku Tarankovi suunas, tappes allilmaliidri sündmuskohal.

Seejärel põgenes Vorobei sündmuskohalt ning mattis püstoli maha. Püstol püsis meidus kuni eelmise aasta 14. oktoobrini, kui Vorobei näitas peidukohta politseiametnikele. Ühtlasi selgus, et Vorobei oli soetanud relva ebaseaduslikult tuvastamata isikult.

Kohus on määranud süüasja arutamise teisipäevale ning veel ka 8., 9. ja 23. märtsile ja 28. aprillile.

Uurimisandmetel tappis Vorobei oma tuttava Tarankovi püstolilaskudega mullu 14. septembril Läänemaal Saunja külas, kus Tarankov oli kalastamas. Korrakaitsjad said Vorobeile kiirelt jälile ja juba 22 septembril peeti mees kinni ja ta viibib sellest ajast saati kohtu määrusega vahi all.

Kohus saab tapmise eest karistada kuni 15-aastase vangistusega.

Samal teemal

Riigiprokuratuur: Tarankovi tapmine ei olnud juhuslik
Tagid:
süüalune, tapmine, Haapsalu kohus, Juri Vorobei, Nikolai Tarankov, Eesti

Peamised teemad