18:52 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Krimi
lühendatud link
9611

Kohus mõistis reedel Haapsalus Eesti kuritegeliku ilma juhi Nikolai Tarankovi tapmises süüdistatava Juri Vorobei ligi 10 aastaks vangi

TALLINN, 28. aprill — Sputnik. Riigiprokurör Vahur Verte taotles Vorobeile (36) seitsme aasta ja üheksa kuu pikkust vangistust. Vorobei kaitsja Aadu Luberg palus kohtul arvestada süüd kergendavate asjaoludega, sealhulgas sellega, et Vorobei pani kuriteo toime ähvarduse mõjul, vahendas ERR.

Pärnu maakohus mõistis Vorobei süüdi ettekavatsetud tapmises ning tulirelva ja tulirelva öösihiku ebaseaduslikus käitlemises. Liitkaristuseks nende kuritegude eest mõistis kohus Vorobeile üheksa aastat ja kuus kuud vangistust.

Foto on illustratiivne.
© Sputnik / Александр Заболотный

Süüdistuse kohaselt tekkis Vorobei ja Tarankovi vahel konflikt ning kuna Vorobei väitel kartis ta enda ja enda lähedaste elu pärast, siis otsustas ta Tarankoviga rääkida. Kalale jõudnud Tarankov ütles aga Vorobeile, et ta ei soovi viimasega rääkida. Eitava vastuse peale sooritas Vorobei püstolist vähemalt seitse lasku Tarankovi suunas, tappes allilmaliidri sündmuskohal.

Seejärel põgenes Vorobei sündmuskohalt ning mattis püstoli maha. Ühtlasi selgus, et Vorobei oli soetanud relva ebaseaduslikult tuvastamata isikult.

Uurimisandmetel tappis Vorobei oma tuttava Tarankovi püstolilaskudega 2015. aasta 14. septembril Läänemaal Saunja külas, kus Tarankov oli kalastamas. Korrakaitsjad said Vorobeile kiirelt jälile ja juba 22 septembril peeti mees kinni ja ta viibib sellest ajast saati kohtu määrusega vahi all.

Kohus saab tapmise eest karistada kuni 15-aastase vangistusega.

Samal teemal

Tarankovi tapja protsess jätkub naistepäeval
Riigiprokuratuur: Tarankovi tapmine ei olnud juhuslik
Tagid:
tapja, süüdistus, vangla, allilm, kohus, Juri Vorobei, Nikolai Tarankov, Eesti

Peamised teemad