11:21 21. Veebruar 2018
Tallinn-12°C
Kuula otse
Illustratiivne foto

Scotland Yard otsib 7 aastat inimest, kelle sõrm leiti raudteejaamast

© Pixabay Unsplash
Krimi
lühendatud link
2220

Uurijad tunnistasid, et neil ei ole ühtki versiooni, kuskohast see sõrm pärit on

TALLINN, 09. juuli — Sputnik. Scotland Yard pöördus Suurbritannia kodanike poole palvega aidata leida Londonis 7 aastat tagasi leitud sõrme omanik, vahendab Sputnik Belarus viitega briti ajalehele Independent.

Sõrm leiti 2010. aasta detsembris Londonis õuealalt Eustoni raudteejaama külje all.

Varem oletati, et see sõrm kuulus ühele 2005. aasta juulis toimunud terrorirünnaku ohvrile – tookord õhkis enesetaputerrorist kahekorruselise autobussi. Kuid DNA võrdluste põhjal tegid eksperdid kindlaks, et terroriaktiga see kuidagi seotud ei ole. Lisaks on õnnestunud välja selgitada, et sõrm ei ole seotud ka ühegi tagaotsitavaks kuulutatud või teadmata kadunud kodanikuga.

"Saladuslik lugu. Kõik juurdlusliinid on ammendatud. Me pole suutnud tuvastada, kellele sõrm kuulub ja mis asjaoludel ta omanik sellest ilma jäi," ütles Scotland Yardi esindaja Tom Boone.

Londoni politsei kutsus kodanikke üles jagama leitud kehaosaga seotud teavet, et juhtunu asjaoludele veidigi valgust heita.

Tagid:
sõrm, Scotland Yard, raudteejaam, London

Peamised teemad

 • EL-i elanikud ei pea Venemaad Euroopa osaks, illustreeriv foto

  Üle poole Prantsusmaa (65%) ja Suurbritannia (52%), aga ka 46% Saksamaa elanikest ei pea Venemaad Euroopa osaks, samal ajal on Poola elanikud vastupidisel seisukohal – vaid 20% vastanutest nõustub sellega, et Venemaa ei ole Euroopa.

  6
 • Haapsalu–Noarootsi jäätee on avatud

  Kolmapäeval, 21. veebruaril kell 8.30 avatakse soodsate ilmaolude korral Haapsalu–Noarootsi jäätee sõidukitele tegeliku massiga kuni 2,5 tonni, teatas Maanteeamet.

  6
 • Läti lipp

  Läti pangandus on teist korda kahe nädala jooksul sattunud skandaali keskpunkti. Asjatundjad ei välista, et need paljastused viivad välja süsteemse kriisini ja pisikese Balti riigi pangasüsteemi degradeerumiseni.

  26