08:15 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1901
  • RUB90.3507
Krimi
lühendatud link
47830

Sel suvel on politsei saanud tavapärasest rohkem teateid üüriturul tegutsevatest petistest, petturid tegutsevad eelkõige veebiportaalides City24, kv.ee ja Airbnb

TALLINN, 25. juuli — Sputnik. Kelmid üritavad välja üürida kortereid, mis neile ei kuulu, nii petetakse huvilistelt välja ettemaks ja broneerimistasu, vahendab ERR viitega "Aktuaalsele kaamerale".

Kuritegevus on aasta-aastalt vähenenud
© Sputnik / Вадим Анцупов

Kaks Eesti meest mõisteti Soomes korterivarguste eest vangi >>

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juhi Hannes Keldi sõnul on petuskeemis kõige levinum see, et võetakse internetist suvalise kinnisvara andmeid ja oodatakse kuni üürihuviline ühendust võtab.

Kui pettur on ettemaksu kätte saanud, siis libakuulutaja kaob ja üürihuviline on oma rahast ilma.

Lääne-Virumaal tegutsevad kelmid >>

Lääne-Virumaal tegutsevad kelmid, kes petuskeemi kasutades inimeste pangakontolt raha võtavad, hoiatas Rakvere politseijaoskond juulikuu alguses. 

Skeemi kohaselt pillab üks meestest rahakoti varem välja valitud ohvri ees maha ja kõnnib edasi. Seejärel astub rahakoti juurde kelmuse kaasosaline, kes rahakoti maast võtab ja pakub ohvrile leitud rahasumma ära jagada. Mõne hetke pärast naaseb rahakoti omanik, kes ohvrit läbi otsima hakkab ja tema rahakotti näha soovib.

Rapsimise käigus õnnestub kelmil ohvri rahakott maha kukutada nii, et kõik kaardid sealt välja kukuvad, misjärel ta need ise ka üles korjab ja ohvrile tagastab. Segadusse aetud kannatanul jääb aga märkamata see, et tagastatud asjade seast on kaduma läinud pangakaart. Hilisemal avastamisel selgub, et kaardilt on ka sularaha välja võetud.

Justiitsministeeriumi koostatud kuritegevuse baromeetri järgi registreeriti aasta esimese nelja kuuga seitse protsenti vähem kuritegusid kui mullu samal ajal, vahendas Sputnik Eesti maikuus.

Kuritegevus on aasta-aastalt vähenenud >>

Maakondadest vähenes registreeritud kuritegude arv enim Valgamaal (45 protsenti), Saaremaal (31 protsenti) ja Läänemaal (29 protsenti). Kuritegude registreerimine on kasvanud aga Jõgevamaal (23 protsenti) ja Tartumaal (10 protsenti).

Tagid:
kelmid, pettus, kinnisvara, kuritegu, politsei, Eesti

Peamised teemad