14:16 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Krimi
lühendatud link
4110

Ekspoliitik ja Silikaat Grupi eksnõunik Villu Reiljan tunnistas Harju maakohtus, et palus Savisaarelt abi lahendamaks tema tööandja Vello Kunmani probleem Sihi tänava kinnistul ning teatas samaaegselt, et Kunman on valmis Keskerakonda rahaliselt toetama

TALLINN, 9. august — Sputnik. Reiljani sõnul töötas ta Vello Kunmani juures 2010. aasta juulist kuni tänavu 11. juulini Silikaat Grupi nõunikuna.

"Sihi tänav 108 ehitustegevusest sain teada 2014. aasta 15. detsembril. See pole Silikaat Grupi küsimus, vaid Kunmani pere küsimus," rääkis Reiljan.

Keskerakonna eksjuht ja Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaar
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Reiljani sõnul rääkis Kunman talle sel päeval, et tema tütre maja ehitust takistatakse põhjendamatult ja tegi talle ülesandeks ehitusprobleemi teemal Savisaare kui linnapeaga rääkida, vahendab ERR.

"Linnapealt oodati, et ta suudaks korrale kutsuda seda inspektorit. Ütlesin, et selle informatsiooni ma linnapeale viin," kinnitas Reiljan.

Reiljani sõnul arutas ta Kunmaniga ka Keskerakonna toetamist summas 20 000 eurot.

Savisaarega kohtudes rääkis Reiljan Kunmanil ehitusega tekkinud probleemist ja andis teada, et Kunman on nõus parteid rahaliselt toetama.

"Edgar Savisaar ütles, et raha on ikka parteil vaja. See on täitsa loogiline," kinnitas Reiljan, samas tema teada raha siiski ei antud.

Reiljan avaldas kahetsust, et ta ei süüvinud põhjalikult sellesse ehitusküsimusse ja ei pööranud tähelepanu piisavalt, et selle majaehituse juures oli tegemist tõsise, mitte pisirikkumisega.

Kaitsja nõuab Savisaarele uut terviseekspertiisi
© Sputnik / Вадим Анцупов

Samas kinnitas Reiljan, et Savisaar ei teinud tema teada mitte midagi, et seda ehitusküsimust lahendada ning keegi parteist 20 000 euro suuruse annetuse saamiseks tema poole ei pöördunud, ei tema ega Kunmani poole.

Samas oli Reiljani sõnul tal Kunmaniga parteile annetuse tegemise teemal juttu juba sama aasta juunis-juulis ja teist korda juba augustis ehk enne ehitusprobleemi tekkimist.

Juhtiva riigiprokuröri Steven-Hristo Evestuse sõnul on Edgar Savisaare, Villu Reiljani ja Vello Kunmani altkäemaksu süüdistuse juures tuvastatud, et Vello Kunmani tütrele kuuluval kinnistul Sihi tänaval toimuv ehitustegevus ei vastanud varasemalt Tallinna linnaplaneerimise ameti poolt kinnitatud ehitusprojektile.

Tagid:
toetus, raha, kohus, Keskerakond, Vello Kunman, Villu Reiljan, Savisaar

Peamised teemad