00:39 27. Mai 2018
Tallinn+ 21°C
Kuula otse
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
Malagas vahistatud Kemerovi-Slava hoidis magades kirvest padja all, illustratiivne foto

Malagas vahistatud Kemerovi-Slava hoidis magades kirvest padja all

© Foto: HoustondwiPhotos mp
Krimi
lühendatud link
15411

Vjatšeslav Gulevitš, keda pärast Tarankovi tapmist hakati pidama Eesti allilma järgmiseks juhtfiguuriks, kartis, et konkurendid võivad ta tappa ja läks Hispaaniasse pakku

TALLINN, 9. august — Sputnik. Rahvusvahelise narkojõugu oletatav juht Vjatšeslav Gulevitš, kes Eesti vahistamistaotluse alusel Hispaanias kinni peeti, kartis tapmist ja hoidis magades kirvest padja all, teatas ajaleht El Pais

Hispaanias vahistati Eesti allilma liider, illustratiivne foto
© Sputnik / Виталий Белоусов

Video Gulevitši kinnipidamisest Hispaanias >>

Hispaania väljaande andmetel oli 57-aastane Gulevitš sunnitud end välismaal varjama pärast seda, kui konkureerivad Eesti kriminaalsed rühmitused hakkasid tema peale jahti pidama.

Pärast 90-ndate aastate allilma autoriteet Nikolai Tarankovi tapmist algas Eestis kriminaalsete grupeeringute mõjusfääride ümberjagamine, kus igaüks tahtis saavutada juhtpositsiooni ja saada enda kätte "ühiskassat".

Hispaanias vahistati Eesti allilmaliider >> 

Vjatšeslav Gulevitš, keda peeti Eesti allilma figuuriks "number kaks", oli Tarankovi lähedane sõber ja kartis põhjendatult oma elu pärast – jõukudevaheline sõda avaldus reas tapmistes üle kogu Eesti, kirjutab El Pais.

Gulevitš teadis, et konkureeriv rühmitus oli Hispaaniasse juba saatnud palgamõrvari, kes ta tapma pidi. Vaatamata sellele, et maja, kus Gulevitš Malagas elas, oli tugeva valve all, hoidis ta relva alati käeulatuses.

Allilma juhi tapja mõisteti ligi 10 aastaks vangi >>

Vjatšeslav Gulevitš, keda kriminaalsetes ringkondades tunti rohkem Kemerovi-Slavana, peeti kinni mõne päeva eest Malagas. Hispaania siseminister Juan Ignacio Zoido Álvarez avaldas oma Twitteri kontol sellest kinnipidamisest videosalvestuse.

Tagid:
narkootikum, allilmaliider, kinnipidamine, arest, Nikolai Tarankov, Vjatšeslav Gulevitš, Hispaania

Peamised teemad

 • Anton Tšehhov ja tema abikaasa Olga Knipper

  Tšehhovi tegelastel pole piisavalt kirge, meelekindlust ega leegitsevaid tundeid. Kuid tema proosast tekkivaid judinaid ei tohiks segi ajada autori enese kannatustega.

  18
 • Briti fännid

  Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

  51
 • Tallinna vanalinna päevad

  Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega.

  12