12:32 26. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Krimi
lühendatud link
45811

Vjatšeslav Gulevitš, keda pärast Tarankovi tapmist hakati pidama Eesti allilma järgmiseks juhtfiguuriks, kartis, et konkurendid võivad ta tappa ja läks Hispaaniasse pakku

TALLINN, 9. august — Sputnik. Rahvusvahelise narkojõugu oletatav juht Vjatšeslav Gulevitš, kes Eesti vahistamistaotluse alusel Hispaanias kinni peeti, kartis tapmist ja hoidis magades kirvest padja all, teatas ajaleht El Pais

Hispaanias vahistati Eesti allilma liider, illustratiivne foto
© Sputnik / Виталий Белоусов

Video Gulevitši kinnipidamisest Hispaanias >>

Hispaania väljaande andmetel oli 57-aastane Gulevitš sunnitud end välismaal varjama pärast seda, kui konkureerivad Eesti kriminaalsed rühmitused hakkasid tema peale jahti pidama.

Pärast 90-ndate aastate allilma autoriteet Nikolai Tarankovi tapmist algas Eestis kriminaalsete grupeeringute mõjusfääride ümberjagamine, kus igaüks tahtis saavutada juhtpositsiooni ja saada enda kätte "ühiskassat".

Hispaanias vahistati Eesti allilmaliider >> 

Vjatšeslav Gulevitš, keda peeti Eesti allilma figuuriks "number kaks", oli Tarankovi lähedane sõber ja kartis põhjendatult oma elu pärast – jõukudevaheline sõda avaldus reas tapmistes üle kogu Eesti, kirjutab El Pais.

Gulevitš teadis, et konkureeriv rühmitus oli Hispaaniasse juba saatnud palgamõrvari, kes ta tapma pidi. Vaatamata sellele, et maja, kus Gulevitš Malagas elas, oli tugeva valve all, hoidis ta relva alati käeulatuses.

Allilma juhi tapja mõisteti ligi 10 aastaks vangi >>

Vjatšeslav Gulevitš, keda kriminaalsetes ringkondades tunti rohkem Kemerovi-Slavana, peeti kinni mõne päeva eest Malagas. Hispaania siseminister Juan Ignacio Zoido Álvarez avaldas oma Twitteri kontol sellest kinnipidamisest videosalvestuse.

Tagid:
narkootikum, allilmaliider, kinnipidamine, arest, Nikolai Tarankov, Vjatšeslav Gulevitš, Hispaania

Peamised teemad