00:34 27. Mai 2018
Tallinn+ 21°C
Kuula otse
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
Edgar Savisaar

Savisaare protsessis mängiti ette kapo salalindistusi

© Sputnik / Вадим Анцупов
Krimi
lühendatud link
Savisaare protsess (25)
3901

Tänase Savisaare protsessi lõuna järgne osa oli pühendatud jälitustegevusega, täpsemalt öeldes teabehankega kogutud tõendite esitamisele

TALLINN, 9. august — Sputnik. Mängiti ette kapo salajased salvestused, mis kätkesid endas Edgar Savisaare ja Alexander Kofkini omavahelist jutuajamist 30. juunil 2014 ja 16. märtsil 2016 Tallinna restoranis Balalaika. Milles nende salvestuste paljastav olemus seisneb, täna veel ei selgunudki.

Üldiselt käis kogu ligi 1,5 tundi pealt kuulatud ja samas ulatuses ette mängitud vestlus vanade sõprade vahel maast ja ilmast, vahendab portaal Pealinn. Arutati tellitavate toitude üle, mõtiskleti vastastikku elusündmustest, arutati Kofkini kaugemaid reise ja üldse olukorda maailmas, muuhulgas märkis Savisaar, et "Šveits on vaikne ja rahulik, nagu ta kogu aeg on olnud". Vahepeal oli salvestuses pikk vaikus, helises Kofkini telefon, ta arutas mingeid tööasju.

Keskerakonna eksjuht ja Tallinna linnapea ametist kõrvaldatud Edgar Savisaar
© Sputnik / Евгений Ашихмин

Kohtuasja suhtes oluline osa moodustas kogu vestlustest vaid mõne minuti. Vestluse keskel rääkis Kofkin Savisaarele oma huvist pikendada rendilepingut kümne aasta võrra Raekoja platsi söögikoha osas, mida ta on juba 90ndatest saadik linnalt rentinud.

Savisaare ütlust mööda ei juhtuvat midagi enne augustit, kui linnavalitsus taas koguneb. Ta ütles lindistuses ka, et selle teemaga tegeleb abilinnapea Eha Võrk. See oli pigem konstateering, mingit Savisaare lubadust Võrku Kofkini huvides kuidagi survestada või muidu talle midagi meelde tuletada, pealt kuulatud vestlusest ei nähtunud.

Teine lindistus käsitles täpsemalt öeldes 16. märtsi 2016 Savisaare ja Kofkini kohtumist samuti restoranis Balalaika.

Miks Savisaart ja Kofkinit pealt kuulati — süüdistuse versiooni kohaselt olevat Kofkin pakkunud Savisaarele soodsate otsuste eest, näiteks linnade ühenduse kongressi korraldamise eest Kofkiniga seotud hotellis, vastutasuks reise Hispaaniasse. Kofkin olevat süüdistuse versiooni järgi tasunud ka Savisaare Hispaania reisi- ja ravikulusid. Kohtualuste advokaadid lükkasid need süüdistused eile ümber, viidates, et Savisaar tasus Kofkinile tolle tehtud kulud sularahas. Piletid Hispaaniasse hankis aga hoopis Siret Kotka, sest Savisaarel polnud oma töökoormuse tõttu aega korralduslikeks pisiasjadeks. Täna ette mängitud salvestuste analüüsimiseni jõutakse protsessil edaspidi.

Teema:
Savisaare protsess (25)
Tagid:
altkäemaks, süüdistus, KaPo, kohus, Kofkin, Edgar Savisaar

Peamised teemad

 • Anton Tšehhov ja tema abikaasa Olga Knipper

  Tšehhovi tegelastel pole piisavalt kirge, meelekindlust ega leegitsevaid tundeid. Kuid tema proosast tekkivaid judinaid ei tohiks segi ajada autori enese kannatustega.

  18
 • Briti fännid

  Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

  51
 • Tallinna vanalinna päevad

  Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega.

  12