20:32 25. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Krimi
lühendatud link
Savisaare protsess (32)
25 0 0

Keskerakonna eksliidri Edgar Savisaare süüasjas Harju maakohtus tunnistusi andnud praegune Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid kinnitas, et 2013. aastal Hiiu staadioni teavituskampaaniasse Savisaare kaasamine oli tema idee, samas ei näinud toona keegi kampaanias mingeid seosed eelseisvate valimistega

TALLINN, 5. oktoober — Sputnik. Raimond Kaljulaid meenutas, et oli 2013. aastal eraettevõtja ning Tallinna linnavõim kaasas ta turundusspetsialistina Hiiu staadioni teavituskampaania läbiviimisse.

"Rääkisin sellest esmalt Savisaare ja abilinnapea Arvo Sarapuuga," ütles Kaljulaid. Ta lisas, et tegemist oli väga põgusa aruteluga ja kätkes endas vaid seda, et vaja on korraldada teavutuskampaania, vahendab Pealinn viitega BNS-le.

Küsimusele, miks Savisaart kui linnapead huvitas Hiiu staadioni teavituskampaania, vastas Kaljulaid, et sellest juttu polnud.

Savisaare protsessi tunnistajad süvenesid Tallinna kioskikaubanduse ajaloo finessidesse>>

"Linna soov oli kutsuda inimesi talgutele, mis olid seotud staadioni valimisega, ning avapeole," meenutas Kaljulaid.

Ühtlasi kinnitas Kaljulaid, et just tema ettepanek oli kasutada kampaanias linnajuhte Jaanus Mutlit, Arvo Sarapuud ning Edgar Savisaart.

"Eeldasin, et linnajuhtide kaasamine tõmbab kampaaniale tähelepanu ja paneb ajakirjanduse sellest rääkima," lisas Kaljulaid.

Tema sõnul ei olnud linnajuhtidel olulisi vastuväiteid tema pakutud kampaania osas. Kampaania periood oli planeeritud Hiiu staadioni avamise eelseks ajaks ehk 2013. aasta sügiseks, ütles Kaljulaid.

Küsimusele, kas keegi nägi mingeid seoseid eelseisvate valimistega, vastas Kaljulaid kindla "ei". "Teavituskampaania ei sarnanenud kuidagi valimisreklaamile," ütles Kaljulaid.

Kaljulaidi sõnul esitas ta oma arved OÜ-le Broadline, mis oli toona üks tuntud üritusturundusettevõte, kuid ta ei osanud öelda, miks ta otse linnale arveid ei esitanud. Samas kinnitas Kaljulaid, et ei ole haruldane, et arveid ei esitata otsesele tööde tellijale.

Arbitraažikohus: Keskerakond peab maksma Pettai firmale pool miljonit eurot>>

Ühtlasi märkis Kaljulaid, et nõustas 2013. aastal valimiste eel Savisaart kui Keskerakonna liidrit turundusküsimustes, tehes seda ka ajal, kui ta oli seotud Hiiu staadioni kampaaniaga.

"Mina käsitlesin neid teemasid lahus," rõhutas Kaljulaid.

Kaitsja küsimuse peale rääkis Kaljulaid, et teda kutsuti kohtueelsel menetlusel kaitsepolitseisse ütluseid andma kolmel korral, kusjuures esimesel korral tunnistajana ja kahel korral kahtlustatavana linnavara omastamisele kaasaaitamises. Lõpuks siiski kriminaalmenetlus lõpetati otstarbekuse kaalutlusel, samas ei kohustatud Kaljulaidi hüvitama linnale tekitatud kahju.

Savisaare protsess>>

Teema:
Savisaare protsess (32)
Tagid:
kohtuprotsess, kohus, Kaljulaid, Edgar Savisaar

Peamised teemad