14:10 03. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0906
  • RUB85.8405
Krimi
lühendatud link
101 0 0

Peamiselt tellitakse posti teel paari grammi kaupa amfetamiini, ecstasy't, kanepit ja hallutsinogeenseid seeni, kuid ka arvestataval hulgal kokaiini, mõnel korral on avastatud ka fentanüüli

TALLINN, 10. oktoober — Sputnik. Saadetiste alguspunkt on tavaliselt Holland, Suurbritannia, Hispaania, Hiina või USA. Postiga saadetud narkootikumide avastamine on plahvatuslikult kasvanud ja peamiselt tellitakse postiga uimasteid väikses koguses ja tihti selleks, et neid esimest korda proovida, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Eesti parlamendi liige Märt Sults
© Sputnik / Вадим Анцупов

Sel aastal on hüppeliselt kasvanud HIV-sse nakatunute arv >>

Sel aastal on maksu- ja tolliamet posti kontrollides leidnud 566 narkootilise aine kahtlusega saadetist. See teeb umbes kaks pakki päevas ja samas tempos jätkates on selliseid leide aasta lõpuks kokku üle 700. Möödunud aastal oli 600 sellist juhtumit, 2015. ja 2014. aastal aga alla 200.

Peamiselt tellitakse posti teel paari grammi kaupa amfetamiini, ecstasy"t, kanepit ja hallutsinogeenseid seeni, kuid ka arvestataval hulgal kokaiini. Mõnel korral on avastatud ka fentanüüli. Saadetiste alguspunkt on tavaliselt Holland, Suurbritannia, Hispaania, Hiina või USA.

Kohus ei rahuldanud süstlavahetuspunkti vastaste esialgset palvet >>

Kui posti teel tellib narkootikume üks inimene, on maksimaalne võimalik karistus 10 aastat vabadusekaotust. Ent kui seda tehakse grupis või korduvalt, siis saab karistuseks määrata kuni 15 aastat vabadusekaotust.

Tallinna tänavatelt hoiti mullu eemal ligi 600 000 kasutatud süstalt
© Sputnik / Олег Золото

Põhja ringkonnaprokuratuuri narko- ning organiseeritud ja raskete kuritegude osakonna prokurör Marek Soomaa märkis, et postiga saadetavad kogused pole tavaliselt kuigi suured ja paljuski tellitakse uimasteid eksperimenteerimiseks. Prokuratuuris algatatakse posti teel saadetud narkootikumide tõttu aastas sadakond kriminaalasja.

Tallinnas peaks olema kümme süstlavahetuspunkti >>

"Tahaksin kindlasti südamele panna, et posti teel tellides ei või iial teada, millist ainet sealt saab. Sellega kaasnevad ka väga suured ohud tervisele. Võib juhtuda, et aine on nii puhas, et sellega kaasneb tõsine üledoosi oht," tõi Soomaa esile.

MTA rõhutab, et uurijatel võib kuluda paar aastat, enne kui postipaki tellijaga ühendust võetakse või ta kinni peetakse. Selleks ajaks on isikut pikalt jälgitud ja tema kohta kriminaalmenetlust alustatud.

Malagas vahistatud Kemerovi-Slava hoidis magades kirvest padja all >>

Tagid:
krimi, ühiskond, postitamine, narkootikum, MTA, Eesti

Peamised teemad