19:09 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Krimi
lühendatud link
3730

Peaminister Jüri Ratase hinnangul peavad korruptsioonikahtlustuse saanud Tartu abilinnapead Suvorov ja Semilarski ametist lahkuma

TALLINN, 18. oktoober — Sputnik. "Selge on see, et kedagi ei tohi enne kohtuotsust süüdi mõista, kuid esitatud kahtlustused on piisavalt tõsised, et neile üheselt reageerida, ütles peaminister Jüri Ratas, vahendab Pealinn.

Kaht Tartu abilinnapead kahtlustatakse korruptsioonis >>

Korruptsiooniga seotud süütegude arv tõusis rekordkõrgusele
© Sputnik / Руслан Кривобок

"Mõlemal mehel tuleb lahkuda abilinnapea kohalt ning anda selged vastused esitatud kahtlustustele ja küsimustele. Samamoodi ootan Tartu linnavalitsuselt igakülgset koostööd kaitsepolitsei ja prokuratuuriga," ütles peaminister kirjas erakonnakaaslastele.

Keskerakond mõistab Ratase sõnul korruptsiooni hukka. "Kinnitan, et minu juhtimisel ei ole Keskerakonnas kohta korruptsioonile ega meile valijate tahtel antud võimu ühelgi viisil kuritarvitamisele. Selget ja läbipaistvat tegutsemist ootavad meilt õigustatult nii meie liikmed kui valijad üle kogu Eesti," lisas Ratas.

Kaitsepolitsei pidas täna hommikul kinni Reformierakonda kuuluva Tartu abilinnapea Valvo Semilarski ja keskerakondlasest abilinnapea Artjom Suvorovi, keda kahtlustatakse mitmes korruptsioonikuriteos.

Noored on valmis korruptiivse käitumiseks >>

Kahtlustuse kohaselt osales Semilarski otsustes, millega seoses olid tal isiklikud majanduslikud huvid. Suvorov võttis kahtlustuse kohaselt pikema aja jooksul korduvalt altkäemaksu mitmele organisatsioonile toetussummade eraldamise eest ja ühte isikut kahtlustatakse Suvorovile altkäemaksu andmises. Semilarski ja Suvorovi suhtes alustatud kriminaalmenetlused ei ole omavahel seotud.

Värske üleeuroopalise uuringu andmeil olid suurima korruptsiooniriskiga Eesti omavalitsused Tallinn ja Vaivara, väikseima riskiga aga Harku vald ja Maardu linn, vahendas Sputnik Eesti septembri keskel. Korruptsiooniriski indeks ei viita tegelikule korruptsioonile, vaid näitab, kui läbipaistvalt ja avalikult omavalitsus riigihankeid korraldab, selgitas justiitsministeerium.

Ministeerium kutsub korruptsioonist kirjutama

Justiitsministeerium kuulutas koostöös ajalehtede liiduga välja korruptsiooniteemaliste artiklite konkursi ajakirjandustudengitele. Artiklikonkursile on oodatud osalema ajakirjandustudengid enda kirjutatud korruptsiooniteemalise artikliga, mis käsitleb mõnd korruptsiooni valdkonna tahku. Artikkel peab ilmuma Eesti kohaliku tähtsusega ajalehes 2017. aastal.

Ministeerium kutsub korruptsioonist kirjutama >>

Konkursi eesmärk on innustada ja toetada korruptsioonialast uurivat ajakirjandust ning korruptsioonialast mõttevahetust, toetades seeläbi teadlikkuse tõusu Eestis, eelkõige kohalikul tasandil, ning tunnustada ajakirjanduse üliõpilasi.

Artikleid saab konkursile esitada kuni 12. novembrini, saates need aadressil konkurss@just.ee märgusõnaga "Korruptsiooniartikkel". Tulemused selguvad hiljemalt 2017. aasta lõpuks.

Tagid:
korruptsioon, kahtlus, KaPo, Keskerakond, Artjom Suvorov, Valvo Semilarski, Jüri Ratas, Tartu

Peamised teemad