20:52 30. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Krimi
lühendatud link
11000

Veterinaar- ja toiduameti (VTA) ametnikud avastasid koos politseiga Läänemaal Vatlas tegutsenud ebaseadusliku tapamaja, kus tapeti lambaid ja veiseid

TALLINN, 24. oktoober — Sputnik. "Tapamaja tegutses Vatla külas mahajäetud sigalakompleksis, kus kunagi oli küll tapamaja asunud, kuid mis ei vastanud nõuetele ning oli seetõttu juba 2010. aasta lõpus tegevuse lõpetanud," ütles VTA Raplamaa- ja Läänemaa veterinaarkeskuse juhataja Aavo Lumi.

Justiitsministeeriumis toimuva arutleu teemaks on ellkõige pahatahtlikud ettevõtjad
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ebaseaduslik tapamaja avastati vihje peale ning ametnikud tegid kindlaks tapamaja omaniku, kes VTA korraldusel likvideeris oma ebaseadusliku tegevuse, vahendab ERR.

Toidu käitlemine tegevusloata ettevõttes võib väärteomenetluses tuua rahatrahvi kuni 3200 eurot. Kriminaalmenetluses süüdi tunnistamisel võib füüsilist isikut oodata rahaline karistus või kuni kolmeaastane vangistus ja juriidilist isikut rahatrahv kuni 32 000 eurot.

Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad streigivad >>

Rakvere lihatööstuse tapamaja töötajad streigivad, vahendas Sputnik Eesti möödunud nädalal. Rakvere lihatööstuse tapamajas töötab 64 inimest, kellest 27 on korraldanud tööseisaku, mis ettevõtte hinnangul on ebaseaduslik ning vastuolus töölepinguseadusega.

Tapamaja töötjad pöördusid oma töötüli lahendamiseks riikliku lepitaja poole. Protsess kokkuleppe saavutamiseks algas esmaspäeval, kui riiklik lepitaja Meelis Virkebau kohtus tööandjaga. Töötüli lahendamine võtab Virkebau hinnangul kuu kuni poolteist.

HKScan Estonia on Eesti suurimaid toiduainetööstuse ettevõtteid, mis kuulub HKScan kontserni. HKScan on Põhjamaade juhtiv lihaekspert, mis toodab ja turustab sea-, veise, linnu- ja lambaliha, töödeldud liha ning valmistoite, kirjutab Virumaa Teataja.

Haigete hobuste lihaga kaubeldi kõikjal Euroopas >>

HKScani kliendid on jaemüügi ja toitlustusega tegelevad ettevõtted, tööstused ning ekspordisektorid. Ettevõtte koduturud asuvad Soomes, Rootsis, Taanis ja Baltimaades. Tooteid eksporditakse pea 50 riiki. HKScani netokäive oli 2016. aastal 1,9 miljardit eurot ja kontsernis töötab ligikaudu 7 300 inimest.

HKScan tuntumad kaubamärgid Baltikumis on Rakvere, Tallegg, Rīgas Miesnieks, Jelgava ja Klaipedos Maistas.

Tagid:
kuritegevus, ebaseaduslik, liha, lammas, veis, tapamaja, VTA, Vatla, Läänemaa

Peamised teemad