05:50 16. Veebruar 2019
Kuula otse
 • USD1.1260
 • RUB75.0816
Kinnisvarafirma juhte süüdistatakse kelmuses, illustratiivne foto

Kinnisvarafirma juhte süüdistatakse kelmuses

© Sputnik / Вадим Анцупов
Krimi
lühendatud link
6110

Põhja ringkonnaprokuratuur saatis kohtusse kriminaalasja, millest kinnisvarafirma juhte süüdistatakse kelmuses ning prostitutsioonile kaasa aitamises

TALLINN, 3. jaanuar — Sputnik. Prokuratuur süüdistab Daniil Savitskit (28) ja Stanislav Borodinit (34) kelmuses ja prostitutsioonile kaasa aitamises ning kinnisvarafirmat Delta Property kelmuses juriidilise isikuna, kirjutab ERR.

Uus pettus Soomes: teated Prisma nimel >>

Delta Property omanik Savitski on tuntud jalgpallur, kes kuulub ka jalgpalliliidu juhatusse ning on 2014. aastast advokatuuri liige, firma teine omanik Borodin on kinnisvaraäris tegutsenud aastaid.

Süüdistuse järgi petsid mehed kaitsetutelt inimestelt, sealhulgas lastelt ja invaliididelt välja raha ja korterid.

Samuti said mehed süüdistuse prostitutsioonile kaasa aitamises, kuna Delta Property kinnisvaraportfelli kuuluvas korteris toimus prostitutsiooniäri.

Parim Euroopa kuriteoennetuse projekt tuleb Eestist >>

Kinnisvaraportaalides tegutsevad petturid

Möödunud aasta suvel on politsei saanud tavapärasest rohkem teateid üüriturul tegutsevatest petistest, petturid tegutsesid eelkõige veebiportaalides City24, kv.ee ja Airbnb, vahendas Sputnik Eesti.

Kelmid üritasid välja üürida kortereid, mis neile ei kuulu, nii peteti huvilistelt välja ettemaks ja broneerimistasu.

"Tasuta lennupiletite kampaania" on pettus >>

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juhi Hannes Keldi sõnul on petuskeemis kõige levinum see, et võetakse internetist suvalise kinnisvara andmeid ja oodatakse kuni üürihuviline ühendust võtab.

Kui pettur on ettemaksu kätte saanud, siis libakuulutaja kaob ja üürihuviline on oma rahast ilma.

Tagid:
kriminaalasi, prostitutsioon, ühiskond, krimi, pettus, kinnisvara, Põhja ringkonnaprokuratuur, Delta Property, Stanislav Borodin, Daniil Savitski, Eesti

Peamised teemad

 • Eesti ja Venemaa välisministeerium pidasid poliitilisi konsultatsioone, illustreeriv

  Eesti-Vene kahepoolsete suhete osas nõustusid pooled, et mitmes valdkonnas on koostöö hea, näiteks kultuuri, piiriülese koostöö, piiriveekogude kaitse ja säästliku kasutamise alal ning inimestevaheliste kontaktide edendamisel.

  34
 • BBC produtsent: NATO-s teatakse Süüria keemiarünnaku lavastusest, illustreeriv foto

  Võltslavastus Douma haiglas osutus piisavaks, et Süüriale löök anda. Huvitav, kas läänemaailma liidrid vähemasti suveräänsele riigile kallaletungi pärast vabandust paluvad? Ehkki vabandamisest üksi on siin ilmselt vähe...

  22
 • Venemaa on USA tulevase presidendi juba valinud, illustreeriv foto

  Ameerikas algas sisuliselt juba 2020. aasta presidendivalimiste kampaania. Vähemalt Demokraatlikus parteis, kus presidendikandidaadi kohale on oodata uskumatut rebimist. Tänapäeval ei toimu Ameerika Ühendriikides ühtki kampaaniat ilma "Venemaa sekkumiseta". Nii ka seekord.

  27