07:27 20. November 2018
Kuula otse
 • USD1.1427
 • RUB75.2885
Eesti politseinikud, illustratiivne foto

Sisekontroll uurib politseiniku ametiseisundi väärkasutamist

© Sputnik / Вадим Анцупов
Krimi
lühendatud link
5310

Politsei sisekontrollibüroo uurib süütegu, mille kohaselt esitas vabal ajal erasõidukiga kiirust ületanud politseinik patrullile süüteo vormistamisest pääsemiseks töödokumendi

TALLINN, 12. jaanuar — Sputnik. Lõuna prefektuuri teatel sõitis seni kogutud andmete põhjal politseiametnik mullu tööst vabal ajal oma isikliku sõidukiga 90 alas kiirusega 124 km/h. Patrull pidas sõiduki kontrolliks kinni, vahendab Pealinn.

Politseiametnikku kahtlustatakse joobes autojuhtimises >> 

Rikkumiselt tabatud politseinik esitas kolleegidele töödokumendi. Pressiesindaja sõnul jättis politseinik nii mulje, et kiirusületamine oli põhjendatud kiireloomulise tööülesande täitmisega.

Patrull lubas ametnikul edasi sõita ja kiirusületamist rikkumisena ei protokollitud.

Sisekontrollibüroo selgitas välja, et erasõidukiga vabal ajal sõitnud politseiametnik ei olnud täitmas tööülesandeid, mistõttu puudus tal seaduslik alus töödokumendi esitamiseks patrullile. Vahejuhtumi üksikasjade selgitamiseks alustas sisekontrollibüroo politseiniku suhtes väärteo- ja distsiplinaarmenetlust.

Sisekontrollibüroo juht Raul Vahtra sõnas, et selline vahejuhtum on kahetsetav.

Tulistamine Vabaduse väljakul >>

"Kõigile politseinikele on meie asutuses ühtmoodi kõrged ootused nii seadustest kinnipidamisel kui ka tööeetika ja väärtuste osas. Ametiseisundist tuleneva võimu väärkasutamist esineb väga harva ning teeme endast oleneva, et selliseid eksimusi igal juhul vältida," sõnas Vahtra.

Uurimise all olev politseinik on menetlusotsuse tegemiseni töökohalt taandatud.

Teist politseiametnikku kahtlustatakse joobes autojuhtimises, vahendas Sputnik Eesti möödunud aasta lõpus. Tallinn-Pärnu-Ikla maanteel Häädemeeste vallas sõitis kraavi sõiduauto, milles olid kaks Lääne prefektuuri politseiametnikku, mõlemal tuvastati joove.

Politseinik jäi süüdi kinnipeetu kallal liigse vägivalla tarvitamises >>

Kraavis olnud sõiduautos Volvo olid 29-aastane ja 24-aastane politseiametnik, kellest ühel lasub alkoholijoobes autojuhtimise kahtlus. Tegemist ei olnud ametisõidukiga, sündmus toimus töövälisel ajal ja ametnikud viga ei saanud. Juhtunu osas alustati kriminaalmenetlust.

Tagid:
kiiruseületamine, väärkasutamine, rikkumine, dokument, politseiametnik, Lõuna prefektuur, politsei, PPA, Eesti

Peamised teemad

 • Stenbocki maja

  ÜRO ülemaailmse rändepakti allakirjutamis ümber puhkenud vaidluste ajendil tekkinud valitsuskriis näitab selgesti, et valijatele meelepäraseid ideid on poliitikutel ääretult vähe, leiab Sputnik Eesti kolumnist Nikolai Filonov.

  25
 • Putin ja Erdogan Turkish Streami esimese osa avamisel

  Vladimir Putin ja Recep Tayyip Erdogan andsid Istanbulis toimunud tseremoonial käsu Turkish Streami gaasijuhtme merelõigu viimase toru paigaldamiseks.

  21
 • Saksa tervishoiuminister Jens Spahn

  Saksa poliitikud ei ole mittesiduvat lepet, mis plaanitakse heaks kiita 11.-12. detsembril Marokos toimuval kohtumisel, piisavalt arutanud, ütles Saksa tervishoiuminister Jens Spahn.

  13