15:42 28. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0991
  • RUB78.1096
Krimi
lühendatud link
3210

Esmaspäeval kell 11.15 ründas Tallinnas Hipodroomi lähedal asuvas parkmetsas ilma rihmata ja peremeheta koer iganädalast treeningsõitu tegevat hobust ja ratsutajat

TALLINN, 30. jaanuar — Sputnik. Ootamatust ründest ehmunud hobune tõusis tagajalgadele, tema seljas olnud noor naine aga kukkus ja sai väiksemaid vigastusi. Ka koju jooksnud hobune sai vigastusi, vahendas Pealinn.

Tallinnas toimus maraton-koerarünne >>

Treener Tatjana sõnul osutas hobusele ise esmaabi ja meedikute sekkumist seekord vaja ei olnud. Küll aga vajasid rahustamist nii hobune kui ka ratsanik. Kusjuures sama ratsanikuga juhtus sama koeraga intsident nädal aega tagasi samas kohas. Ründajaks oli ka sel korral saksa lambakoer.

Händler Marina Tofantšuk
© Sputnik / Вадим Анцупов

Treeneri sõnul on Stroomi parkmetsas pidevalt näha rihmata ja ka peremeheta ringi jooksvaid koeri, viimasel ajal on neid järjest rohkem ning kahe möödunud nädala jooksul on toimunud kaks analoogilist rünnet.

Treener palub koeraomanikele südamele panna, et kuigi hobune on suur loom, on ta ootamatult ründava koera suhtes kartlik.

Tatjana meenutab kahe aasta tagust juhtumit samas Stroomi metsas, kus hobune kihutas koos ratsanikuga tohutu kiirusega läbi põõsaste, koer kannul. Siis olid nii hobuse kui ka lõpuks maha pudenenud ratsaniku vigastused tõsisemad ning vajasid pikemaajalist ravi.

"Olen terve oma elu koerte ja hobustega tegelenud, sellepärast tunnen ka mõlema looma psüühikat ja mõistan nende käitumist," räägib treener. "Hobused, ükskõik kui suured nad ka poleks, kardavad ründavat kurja koera."

Meriväljal kimbutab inimesi uus terrorkoer >>

"Kui hobust ehmatada, siis võib ta hakata ka perutama, tagant üles lööma ja põhjustada vigastusi nii ratsanikule kui ka lähedal olevatele inimestele ning teistele loomadele. Palun hoidke oma koerad rihma otsas, nagu eeskirjad ette näevad, nii on kõigile parem."

Munitsipaalpolitsei Amet tuletab kõigile koeraomanikele meelde, et vastavalt Tallinna linna koerte ja kasside pidamise eeskirjale peavad kõik koerad avalikus kohas olema jalutusrihma otsas, eelkõige teiste inimeste ohutuse tagamise mõttes, aga ka loomaomaniku enda huvides.

Vihjeid tuli ka ennem

Kuu keskel toimus Tallinnas, Mustamäel Vilde tee ümbruses koerarünnak, mille käigus suur, bokseri-laadne võitluskoer ründas nelja liigikaaslast ning nendega kaasas olnud peremehi, vahendas Sputnik Eesti. Rünnak toimus umbes kahe tunni jooksul, kõigi rünnete puhul ilmus koer välja ootamatult ning asus koheselt ründama, puredes nii loomi kui inimesi.

Munitsipaalpolitsei Mustamäe piirkonnatöö peainspektor Anna Elzeri sõnul pole nii mastaapset koerarünnet varem ette tulnud. Avalduse on teinud neli koeraomanikku, kuid Vilde tee Loomakliiniku andmetel on esmaabi osutatud viiele, arvatavalt sama ründekoera ohvrile.

Nägemispuudega inimesed saavad taotleda juhtkoera, illustratiivne foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Meriväljal algas koera aasta koeraründega >>

Meriväljal algas koera aasta koeraründega. Rattaga kaupluses käinud noormeest ründas 2. jaanuari keskpäeval ootamatult peremeheta koer, vahendas Sputnik Eesti.

Mupo Pirita piirkonnatöö peainspektor Anne Järve sõnul on Pirita-Meriväljal lemmikloomadega toimuv muutunud täiesti kontrollimatuks. Möödunud aasta esimeses pooles tegeles ta mitu kuud koera otsimisega, kes sarnases nii välimuselt kui ründe iseloomult käesolevaga — ka siis ründas samalaadse välimusega loom ootamatult jalgratturit, tekitades ohvrile raskeid vigastusi.

Mupo: Pirita-Viimsi kandis liigub inimesi ründav koer >>

"Minu 13 aastat Pirital töötatud aja jooksul pole koerapidajatega varem nii palju probleeme olnud," räägib Järve. Möödunud aastal laekus Pirita piirkonnainspektoritele 90 avaldust, millest 1/3 ehk 30 olid seotud koertega — olgu siis haukuvad, hulkuvad, ründavad või hammustavad koerad.

Tagid:
krimi, ratsutaja, ühiskond, loomad, rünnak, rihmata, koer, hobune, hipodroom, Talliin, Eesti

Peamised teemad