20:23 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1692
  • RUB89.7875
Krimi
lühendatud link
3810

Tarbijakaitse hoiatab, et ostes sisustustoodeid Looprons OÜ, endise nimega VT Trading OÜ kauplustest, ei pruugi kaupa tegelikult saada

TALLINN, 6. veebruar — Sputnik. Tarbijakaitseameti poole on pöördunud mitmed tarbijad kuna kaupleja Looprons OÜ (endise ärinimega VT Trading OÜ) on jätnud tarbijate ees oma kohustused täitmata, teatab Tarbijakaitseamet.

Novatours tülitseb eksjuhiga >>

Kohustuste mittetäitmine seisneb eelkõige selles, et kaupleja ei ole tarninud tarbija poolt tellitud kaupa tarbijale ettenähtud tähtaja jooksul või ei taga asjakohast klienditeeninust (ei vasta tarbija kirjadele) või ei ole tagastanud tarbijale lepingust taganemisel tellitud kauba maksumust.

Viimased pöördumised on seotud Paides tegutsenud Eleene sisustuskaupluse kohta, mis tänaseks on oma uksed sulgenud.

Tarbijakaitseametile teadaolevalt on ettevõtte äriühingu nime muutmisel VT Trading OÜ-st Looprons OÜ-ks. Muutunud on ka äriühingu juhatuse liige. Uueks juhatuse liikmeks on filipiinlanna, kellele kuulub ka mitmeid teisi Eesti äriühinguid, millede tegevuses on ilmnenud majandusraskused.

Kaupleja on jätnud vastamata ameti poolt edastatud tarbija kaebustele ning ei ole täitnud ka tarbija vaidluste komisjoni otsust, mistõttu on nii VT Trading OÜ kui ka Looprons OÜ lisatud tarbijavaidluste komisjoni otsuseid mittetäitnud ettevõttete musta nimekirja. Komisjoni otsustega saab tutvuda tarbijakaitseameti infosüsteemis.

Tele2 lõpetas tarbijakaitseameti nõudmisel alusetu tasu küsimise >>

Amet soovitab tarbijatel, kellel on tekkinud rahaline nõue kaupleja vastu, pöörduda oma nõudega kohtusse, kas maksekäsu kiirmenetluse raames või hagiavaldusega. Maksekäsu kiirmenetluse esitamise võimalusega saab tutvuda siin.

Tarbijakaitseametil on õigus teavitada avalikkust ohu ennetamisest, ohukahtlusest, ohust või korrarikkumisest võimaldamaks tarbijatel teha teadlikke valikuid.

Tarbijakaitseamet otsustas tarbijate majanduslike huvide kaitse eesmärgil piirata Crazydeal Group OÜ veebilehele crazydeal.ee avalikku ligipääsu, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti möödunud aasta märtsis.

Crazydeal Group on jätnud hulgaliselt tarbijaid ilma tellitud kaubast, jätnud tagastamata ka tarbijailt lepingu alusel saadud tasud ning ei ole tähtaegselt täitnud talle ettekirjutustega pandud kohustusi.

Tarbijakaitseamet lasi sulgeda crazydeal.ee veebilehe >>

Tarbijakaitseametisse oli pöördunud 703 tarbijat, kes on tellinud kaupa crazydeal.ee veebipoest ja kelle ees kaupleja ei täida oma kohustusi.

Tarbijakaitseamet kontrollis Elisa, Telia ja Tele2 Tallinna esindusi ning leidis igaühe juures vajakajäämisi. Puudusi esines nii lepingueelse teabe andmisel kui ka sideteenuse lepingu juurde kuuluvatele tüüptingimustele viitamisel ja nendega tutvumise võimaldamisel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti jaanuaris.

Tagid:
müük, sisustustoode, tarbija, pettus, hoiatus, tarbijakaitseamet, VT Trading OÜ, Looprons OÜ, Eesti

Peamised teemad