17:20 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Krimi
lühendatud link
20220

Keskkriminaalpolitsei pidas kuritegeliku ühendusse kuulumises kahtlustavana kinni üle kümne inimese, kes arvatavasti panid toime erinevaid majandusalaseid ning varavastaseid kuritegusid

TALLINN, 14. veebruar — Sputnik. Rahvusringhäälingu uudisteportaali andmetel on kinnipeetute seas ka tuntud ärimehed Hubert Hirv ja Pavel Gammer ning kahtlustatavate hulgas on ka tuntud vandeadvokaat Viktor Särgava ning endise politseiniku ja rahapesu andmebüroos töötanud mehe, edastab portaal Pealinn.

Keskkriminaalpolitsei pidas kuritegelikku ühendusse kuulumises kahtlustatavana kinni ja kuulati üle enam kui kümme inimest, teatas riigiprokuratuur BNS-ile. Menetlustoimingud selles kriminaalasjas alustati teisipäeval. Politsei otsis läbi ka kahtlustatavate elu- ning töökohti peamiselt Tallinnas ja Harjumaal, aga ka mujal Eestis.

Eurokomissari kahtlustatakse ravimifirmadelt altkäemaksu saamises>>

Keskkriminaalpolitsei pidas kinni kaks VKG töötajat
© Фото : Riigikantselei / Jürgen Randma

Riigiprokuratuuri kahtlustuse järgi on aastaid tegutsenud kuritegelik ühendus toime pannud erinevaid majandusalaseid ning varavastaseid kuritegusid eesmärgiga teenida ühenduse juhtidele ning liikmetele varalist kasu. Lisaks füüsilistele isikutele kasutati kuritegude toimepanemiseks ka erinevaid juriidilisi isikuid. Kuritegelikul teel saadud tulu täpne suurus on väljaselgitamisel.

Rahvusringhäälingu uudisteportaali andmetel on kinnipeetute seas ka tuntud ärimehed Hubert Hirv ja Pavel Gammer ning kahtlustatavate hulgas on ka tuntud vandeadvokaat Viktor Särgava. Keskkriminaalpolitsei pidas teiste hulgas kinni ka oma kunagise kolleegi, rahapesu andmebüroos üle kümne aasta töötanud Aivar Orukase, samuti kunagise kaitsepolitseiniku Viljar Subka.

Selgub Savisaare kohtuprotsessi edasine kulgemine>>

Rahvusringhäälingu väitel sisaldab kahtlustus mitmeid maksupettuste episoode, kokku vähemalt üle miljoni euro, samuti üle kolme miljoni USA dollari väljapressimise katset ühelt ettevõtjalt.

Riigiprokurör Eve Olesk sõnas, et teisipäeval esitati kahtlustused kuritegeliku ühenduse juhtidele ning erinevatele kuritegeliku ühenduse liikmetele. Kolmapäeval taotleb prokuratuur kohtult osa kinnipeetute vahistamist.

Kapo pidas kinni Eesti Raudtee liiklusdirektorit>>

"Kuivõrd kahtlustuse järgi oli kinnipeetud isikute tegevus suunatud ebaseadusliku tulu teenimisele, siis pööratakse edaspidise menetluse käigus ka suurt tähelepanu kriminaaltulu tuvastamisele ja arestimisele," lisas Olesk.

Tagid:
prokuratuur, keskkriminaalpolitsei, Pavel Gammer, Hubert Hirv, ärimees, vandeadvokaat, Eesti

Peamised teemad