12:00 22. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Läti lipp

Läti keskpanga president lasti kautsjoni vastu vabadusse

© Flickr / Latvijas armija
Krimi
lühendatud link
16 0 0

Laupäeval vahi alla võetud Läti keskpanga president Ilmārs Rimšēvičs lasti esmaspäeva õhtul kautsjoni vastu vabadusse.

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. Läti korruptsioonitõrjebüroo (KNAB) teatas esmaspäeval, et Rimšēvičsit kahtlustatakse 100 000 eurose altkäemaksu nõudmises ja vastuvõtmises. KNAB-i teatel ei ole kriminaalasi seotud ühegi Läti krediidiasutusega, seejuures ka mitte USA rahandusministeeriumi poolt korruptsioonis süüdistatava ABLV Bankiga ega Norvik Bankaga, edatsab ERR.

Läti võimud kinnitasid ametlikult keskpanga juhi kinnipidamisest >>

2001. aastal ametisse nimetatud 52-aastast Rimšēvičsit küsitleti seitse tundi ja viidi siis eile üle teise asukohta, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Rahandusminister Dana Reizniece-Ozola ütles pühapäeval pressikonverentsil, et Rimšēvičs peaks vähemalt uurimise ajaks tagasi astuma.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Виталий Белоусов

Kohaliku meedia andmeil otsisid korruptsioonitõrjebüroo (KNAB) agendid laupäeval õhtul läbi Rimšēvičsi kodu ja tema kontorid keskpangas.

"Hetkel pole mul ega mitte ühelgi teisel ametnikul olnud mingit põhjust sekkuda KNAB-i töösse. Büroo tegutseb professionaalselt ja täpselt. Kui KNAB peab võimalikuks avalikkust teavitada, siis seda ka tehakse. Valitsus usaldab bürood täielikult ja on valmis toetama seda nii palju, kui on tarvis," teatati avalduses.

Pressiesindaja Laura Duša ütles siis BNS-ile, et uurimine algatati Läti parlamendi korruptsioonitõrje allkomitee avalduse alusel. "KNAB kommenteerib seda küsimust ja esitab selgituse nii vara, kui võimalik teha, et see ei segaks juurdlust," teatas Laura Duša.

KNAB teatas 2016. aasta septembris, et on asunud uurima Rimšēvičsi tuludeklaratsiooni ja sissetulekuid.

Igipõlised sõbrad või konkurendid: Balti riigid üksteisest >>

USA rahandusministeerium teatas paari päeva eest Läti ABLV panga arvatavast seotusest rahapesu ja pistiseandmisega. Mingit seosest Rimšēvičsi juhtumiga ei ole seni teatatud.

Tagid:
Läti

Peamised teemad

 • Kadriorg saab 300-aastaseks

  Kadrioru pargiansambli sünniks loetakse 22. juulit 1718, mil Vene tsaari Peeter I käsul alustati Tallinna lähistele uue euroopaliku suvelossi rajamist. Pühapäeval, 22. juulil tähistatakse suurt juubelipäeva terves Kadriorus.

  7
 • Vene välisminister ja Mike Pompeo

  Vene välisminister Sergei Lavrov ja USA välisminister Mike Pompeo arutasid telefonivestluses riigipeade Helsingi tippkohtumise järel kahe riigi suhete arendamise väljavaateid ning nende normaliseerimist, teatas Vene välisministeerium.

  13
 • Illustreeriv foto

  Venemaa kodanikud jälgivad teatava rahuloluga, kuidas viimane tõeline impeerium palavikus viskleb. Püüe saada "uuesti suureks" tähendab heita endalt mittejõukohane imperiaalne taak ja säilitada võimaluse korral impeeriumiks olemisest tulenev kasu

  45