14:18 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Krimi
lühendatud link
5310

Viimase kahe aasta jooksul ei möödunud Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimehe Enno Tamme sõnul praktiliselt päevagi, kui välised kontrollorganid, nagu näiteks riigikontroll ja maksuamet, ei oleks olnud TLT-s tegevad, kuid mingeid rikkumisi ei tuvastanud.

TALLINN, 4. aprill — Sputnik. Teisipäeval, 3. aprillil pidas keskkriminaalpolitsei kinni Tallinna Linnatranspordi AS-i neli juhtivtöötajat, kellest kolme kahtlustatakse riigihangete nõuete rikkumises ning eelise andmises ja ühte altkäemaksu võtmises 2 miljoni euro ulatuses, teatas Sputnik Eesti teisipäeval, 3. aprillil. Lisaks peeti kinni ka kolm ettevõttes mitte töötavat inimest.

"Tegemist oli tõeliselt musta päevaga," tõdes Tallinna linnapea Taavi Aas, kes on pikaajaline TLT nõukogu liige ja esimees.

"Millega kahtlusalused tegelevad, selgitab välja uurimine, ega meilgi väga palju selle kohta hetkel andmeid pole," sõnas ta. "Laseme uurijatel oma tööd teha, teeme nendega igakülgselt koostööd."

Kadrioru liini teenindavad moodsad, ent vanaaegse välimusega retrotrammid
© Sputnik / Вадим Анцупов

Aasa sõnul, lahkub ta TLT nõukogust, kuid soovib eelnevalt toimunust selgust saada, edastas Pealinn.

"Kaks nõukogu koosolekut on ees. Kuulame ära nii palju informatsiooni, kui on võimalik saada, ja edaspidised sammud otsustame siis."

Politsei pidas kinni neli Tallinna Linnatranspordi AS-i töötajat>>

Nii Aasa kui Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimehe Enno Tamme sõnul tegelevad juhtumiga ka siseaudiitor ja TLT sisekontrolöriteenistus.

Viimase kahe aasta jooksul ei möödunud Tamme sõnul praktiliselt päevagi, kui välised kontrollorganid, nagu näiteks riigikontroll ja maksuamet, ei oleks olnud TLT-s tegevad.

"Peale kahe normitehnilise puuduse ei tuvastanud need kontrollid midagi," ütles ta.

TLT sisekontrolöriteenistusele aga jäi silma ebakõlasid, mida väliskontrollid ei avastanud.

"Nende töö tulemusena hakkas üha rohkem laekuma materjali lauale, mis ei kattunud eelpool nimetatud kontrollorganite töö tulemusega," märkis Tamm. "Kuid kuna meil puudub õigus viia läbi menetlustoiminguid, olid meie käed seotud."

Edasised sammud on Tamme sõnul Tallinna ühistranspordi käigus hoidmine, asjaosalistega töölepingute lõpetamine ja uute töötajate leidmine, kes oleks suutelised vastutust välja kandma.

Aas: seda aastat võib nimetada ka ühistranspordi aastaks>>

Praegu viibib keskkriminaalpolitsei bussipargis ja tegeleb menetlustoimingutega. Teadaolevalt puudutavad menetlustoimingud peamiselt kasutatud busside hankeid mitme aasta jooksul.

Hetkel on kinni peetud juhatuse liige Alar Urm, bussiliiklusteenistuse direktor Andres Herkel, bussiremonditöökodade juht Hannes Erbsen ning bussiremonditöökodade asejuht Jaanus Vink.

Tallinna Linnatranspordi AS katkestas erakorraliselt töölepingu busside remondi ja hoolduse osakonna juhataja asetäitja Jaanus Vinkiga.

Tagid:
linnatransport, TLT, Enno Tamm, Taavi Aas, Tallinn

Peamised teemad