10:46 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Krimi
lühendatud link
45 0 0

Europol teatas 11 inimese vahistamisest ja uurimise läbiviimisest veel 137 kahtlusaluse suhtes Hispaania, Soome ja USA ühisoperatsioonis kuritegeliku grupeeringu vastu, kes tegeles krüptovaluuta kaudu narkokaubandusega teenitud tulude puhtakspesemisega.

TALLINN, 10. aprill — Sputnik. Europoli teatel, mis saabus RIA Novostile esmaspäeval, koordineeriti operatsiooni Euroopa agentuuri poolt, teostati Hispaania ja Soome õiguskaitsjate jõududega ning USA uurimisorganite toetusel.

Eesti prokuratuur on konfiskeerinud bitcoine >>

"Hispaania rahvuskaart teostas kaheksa läbiotsimist ja konfiskeeris mitu arvutit ning kuritegude toimepanemiseks kasutatud varustust ja seadmeid… 11 inimest võeti vahi alla ja 137 suhtes on juurdlus käimas," öeldakse teadaandes.

Kuritegeliku ühenduse liikmes pesid krediitkaarte ja bitcoine kasutades teiste organiseeritud kuritegelike grupeeringute poolt narkootikumide müügist teenitud raha. Kogusummas oli pangaarvetele üle kantud 8 miljonit eurot.

Bitcoin
© Sputnik / Владимир Астапкович

"Tänu koostööle Soome võimudega õnnestus politseitöötajatel kindlaks teha, et bitcoinide vahetuspaik asus Soomes. Kurjategijad kasutasid vahetuspunkti selleks, et konverteerida oma ebaseaduslikud tulud bitcoinideks ning seejärel kanda krüptovaluuta peesode vääringus samal päeval üle oma Kolumbia pangaarvetele," teatati Europolist.

Europol osutab riiklike õiguskaitseorganite töötajatele kaasabi organiseeritud kuritegelike grupeeringute poolt krüptovaluuta kasutamise tuvastamisel.

EV prokuratuur on kurjategijatelt konfiskeerinud kriminaaltuluna teenitud bitcoine, kuid kuna menetlused pole kohtulahendini jõudnud, ei saa prokuratuur täpsustada, kui palju bitcoine kokku on arestitud või mis neist edasi saab, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti möödunud aasta lõpus.

Bitcoinid — spekulatiivne hüsteeria või tehnoloogiline revolutsioon >>

"Kurjategijad kasutavad [bitcoine] peitkuritegude sooritamisel, ennekõike narkootikumidega kaubitsemisel, erinevaid konspiratsioonimeetodeid, et enda tegevuse avastamist raskendada. Tõsi, krüptovaluuta omaniku tuvastamine ja raha liikumise jälgimine on keerukam, ent kindlasti mitte võimatu," ütles riigiprokurör Vahur Verte.

Tagid:
krüptoraha, vahistamine, kuritegevus, narkoäri, bitcoin, Europol, EL, Hispaania, USA, Soome

Peamised teemad