09:15 06. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Krimi
lühendatud link
53 0 0

Tallinna Linnatranspordi AS-i (TLT) juhatuse esimees Enno Tamm lahkub ametist pärast seda, kui ettevõtele on konkursil leitud uus juht.

TALLINN, 12. aprill — Sputnik. TLT nõukogu esimees Taavi Aas ütles, et Tamme tagasiastumispalve rahuldatakse siis, kui uus juht ettevõttele on leitud. Ta avaldas lootust, et konkurss jõuab lõpule juuliks, vahendab Pealinn viitega BNS-le.

Aas ise teatas juba möödunud neljapäeval, et lahkub TLT nõukogu esimehe kohalt, mille võtab tõenäoliselt üle Kalle Klandorf.

Tallinna Linnanatranspordi must teisipäev >>

3. aprillil pidas keskkriminaalpolitsei kinni TLT juhatuse liikme Alar Urmi, bussiliiklusteenistuse direktori Andres Herkeli, bussiremonditöökodade juhi Hannes Erbseni ning bussiremonditöökodade asejuhi Jaanus Vingi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Lisaks peeti kinni veel kolm inimest, kes on seotud kaupade ja teenuste tarnimisega TLT-le.

"Tegemist oli tõeliselt musta päevaga," tõdes Tallinna linnapea Taavi Aas, kes on pikaajaline TLT nõukogu liige ja esimees.

"Millega kahtlusalused tegelevad, selgitab välja uurimine, ega meilgi väga palju selle kohta hetkel andmeid pole," sõnas ta. "Laseme uurijatel oma tööd teha, teeme nendega igakülgselt koostööd."

Kriminaaluurimine käivitati mullu suvel seoses kasutatud busside ostmise hangetega alates 2012. aastast.

Tallinna tasuta ühistransport tähistas esimest juubelit >>

Vinki kahtlustatakse suures ulatuses altkäemaksu võtmises aastatel 2012-2017 selle eest, et kindlad ettevõtted saaks eelise nii kasutatud busside kui ka remonditeenuste ja kaupade hankimise käigus. Altkäemaksuna saadud vara maht ulatub kahe miljoni euroni.

Riigihangete registri andmetel on KTK Tehnika OÜ 2012. aastast osutunud edukaks 14 TLT hankel.

Tallinlased on juba viis aastat saanud linna ühistransporti tasuta kasutada ning rahulolu ühistranspordiga on aasta aastalt kasvanud, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti jaanuaris. Viie aasta jooksul investeeriti Tallinna ühistranspordi arendamisse kokku 200 miljonit eurot.

Tagid:
korruptsioon, altkäemaks, krimi, tagasiastumine, Tallinna Linnatranspordi AS, Taavi Aas, Enno Tamm, Tallinn, Eesti

Peamised teemad