22:37 22. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1088
  • RUB68.6934
Krimi
lühendatud link
45 0 0

Pühapäeva hommikul avastati Kohtla-Järvel Pärna tänava õmblusvabriku hoovis 15-aastase tüdruku noahaavadega surnukeha.

TALLINN, 16. aprill — Sputnik. "Praegu töötame mitmete versioonide kallal. Peame võimalikuks ka seda, et ohver võis tapjat tunda," sõnas Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Rainet Juuse, vahendab Pealinn.

Kell 8.38 tuli politseile juhuslikult möödujalt teade, et Pärna tänaval asuvas hoovis on naisterahva surnukeha. Politsei selgitas välja, et tegu on 15-aastase tüdrukuga. Seni väljaselgitatud andmetel oli tüdruk südaööl veel oma Kohtla-Järvel asuvas kodus, kuid lahkus ilma, et ta lähedased oleksid seda märganud.

Kohtla-Järvel leiti mõrvatud teismeline tüdruk >>

Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Rainet Juuse sõnul töötasid hommikust saati sündmuskohal uurijad, kriminalistid ja kohtuarst.

"Esimesed 24 tundi pärast kuritegu on politsei jaoks kõige tähtsamad. Kogu meie meeskond töötab selle nimel, et leida tütarlapse tapja. Praegu töötame mitmete versioonide kallal. Peame võimalikuks ka seda, et ohver võis tapjat tunda," sõnas Juuse.

"Surnukeha leiti elurajoonist ning on täiesti võimalik, et keegi võis kuulda või näha midagi. Palun andke kõikidest enda tähelepanekutest teada 112. Meie jaoks on iga infokild oluline," lisas kriminaalbüroo juht.

Politsei alustas kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb mõrva (KarS §114).

Tapmiste ja mõrvade arv pööras langusele >>

Justiitsministeeriumi 2017. aasta kriminaalstatistika näitab, et võrreldes 2016. aastaga vähenes registreeritud kuritegude arv 7% võrra, kokku registreeriti möödunud aastal 26 929 kuritegu, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti veebraris.

Suurema osa 2017. aastal registreeritud kuritegudest moodustasid varavastased kuriteod (40%), järgnesid isikuvastased (22%) ja liikluskuriteod (12%). Märgatavalt kasvas avaliku usalduse vastaste kuritegude (+222, +15%) ja rahvatervisevastaste (+221, +17%) kuritegude arv.

Üksikutest kuriteoliikidest registreeriti möödunud aastal kõige rohkem vargusi (kokku 7633, moodustas 28% kõigist registreeritud kuritegudest), kehalise väärkohtlemise juhtumeid (4710) ning mootorsõiduki juhtimist joobeseisundis (2616).

Kokku registreeriti möödunud aastal 1022 alaealiste poolt toime pandud kuritegu, mida on võrreldes 2016. aastaga kuue võrra rohkem. Alaealiste toime pandud kuritegudest moodustavad suurima rühma isikuvastased ja varavastased kuriteod – kokku 77% kõigist alaealiste kuritegudest.

Iga kümnes kuritegu on seotud perevägivallaga >>

Kohtusse saatis prokuratuur veidi enam kui 230 alaealist ja kriminaalmenetlus lõpetati eduka leppimise tõttu 23 korral. 2017. aasta oli viimane, mil sai menetluse lõpetada alaealise kriminaalasja materjalide alaealiste komisjoni edastamisega, edaspidi on menetlejatel laiemad võimalused erinevate kohustuste või mõjutusvahendite määramiseks.

Tagid:
nuga, tapja, uurimine, mõrv, tüdruk, politsei, Kohtla-Järve, Ida-Virumaa, Eesti

Peamised teemad