01:15 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Krimi
lühendatud link
111 0 0

Möödunud nädalal pidasid Ida prefektuuri kriminaalpolitseinikud ja kiirreageerijad Narvas kinni kolm meest, keda on alust kahtlustada narkokuriteos. Menetluse käigus likvideeriti narkolabor, kus mehed suures koguses amfetamiini valmistasid.

TALLINN, 2. mai — Sputnik. Neljapäeval, 26. aprillil pidasid politseinikud kinni kolm meest, kõigile on esitatud kahtlustus narkootilise aine käitlemises suures koguses, kui see on toime pandud korduvalt ja grupi poolt (KarS §184 lg. 2 p. 1 p. 2). Läinud nädala lõpus võeti kaks meest Viru Ringkonnaprokuratuuri taotlusel ja kohtu loal vahi alla, vahendas Pealinn.

Eelmisel aastal suri narkootikumide üledoosi tõttu 110 Eesti elanikku >>

Menetluse käigus võeti ära üle kuue liitri vedelat amfetamiini, mida kasutati lähteainena ja üle kahe kilogrammi tahket amfetamiini ehk valmistoodet. Kaks kilo valmisainet võrdub ligikaudu 8000 doosiga, mille tänavahind olnuks vähemalt 80 000 eurot.

Ida prefektuuri kriminaalbüroo juht Rainet Juuse sõnas, et kriminaalbüroo jaoks on tegemist olulise töövõiduga, milleni jõuti organiseeritud ja raskete kuritegude talituse pika ja intensiivse töö tulemusena.

"Sellises koguses narkootikumide valmistamist tuleb Ida-Virumaal ette väga harva, tegemist on üksikjuhtumiga viimaste aastate jooksul. Antud juhtumi puhul räägime väga suurtest kogustest ning senine uurimine on selgitanud, et narkootilist ainet valmistati just Narvas ja turustati Ida-Virumaal. Narkootikumide vastu võitlemine oli ja on üks meie prioriteete," sõnas Juuse.

Kahtlustatavad on Narva elanikud. 28-aastane mees on varasemalt korduvalt kriminaalkorras karistatud. 40-aastane mees ei ole varasemalt kriminaalkorras karistatud.

Viru Ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Günter Kooviti sõnul tegi politsei väga head tööd. 

Venemaal räägiti EL-ist lähtuvast narkootikumide salakaubandusest >>

"Vaieldamatult on antud juhul tegemist suure ühiskonnaohtliku kuriteoga, mis kahjustab narkootikume tarvitavate inimeste tervist ning omakorda viib erinevate kuritegude toimepanemisele. Seetõttu on kahtlustatavate vahistamine vajalik meede uute kuritegude toimepanemise vältimiseks," lisas eriasjade prokurör.

Võimalikul süüdimõistmisel ootab mehi kolme kuni viieteistaastane vangistus.

Tallinna tänavatelt hoiti mullu eemal ligi 600 000 kasutatud süstalt
© Sputnik / Олег Золото

Eelmisel aastal suri narkootikumide üledoosi tõttu 110 Eesti elanikku, mis on 4 võrra vähem kui 2016. aastal, selgub Tervise Arengu Instituudi (TAI) surma põhjuste registrist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

96 hukkunut olid mehed ja 14 naised, üledoosi tõttu surnute keskmine vanus oli 35. Peamine surma põhjustav narkootikum oli fentanüül või selle analoog (89 juhtu 110-st).

Samas on suurenenud üledoosidega seotud kiirabi väljakutsete hulk. Ainuüksi Tallinnas tehti narkootikumide üledoosi tõttu mullu kokku 1396 väljakutset. Seda on 193 võrra enam kui 2016. aastal.

TAI direktori Annika Veimeri sõnul näitab statistika paraku, et sisuliselt narkootikumide üledoosidest põhjustatud surmades langevat trendi saavutatud ei ole.

Euroopasse on saabumas Afganistani narkootikumide laine >>

Üle 30 vabatahtliku korjasid Tallinna eri piirkondades ja Maardus kolme tunni jooksul maast kokku 617 kasutatud süstalt. Kõige rohkem süstlaid leiti kesklinnast ja Lasnamäelt, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
narkolabor, narkootikum, amfetamiin, vahistamine, narkoäri, kahtlus, politsei, Ida-Virumaa, Narva, Eesti

Peamised teemad