10:27 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Krimi
lühendatud link
Tulekahju Odessa ametiühingute majas (5)
5820

Kolmapäeval toimus Brüsselis Europarlamendi hoone vastas pikett 2. mail 2014. a. Odessas toimunud traagiliste sündmuste mälestuseks.

TALLINN, 2. mai — Sputnik. Mälestusaktsioonile, mis toimub tragöödia aastapäeval, tulid inimesed mustade sallide, Odessa lipu ja toimunu ning selle olematut uurimist puudutavate infolehtedega, teatas RIA Novosti korrespondent.

Piketi korraldajaks oli Lätist pärit Europarlamendi saadik Miroslav Mitrofanov.

Hübriidvale — hübriidsõjas ammu tuntud relv >>

"Me kogunesime ja teeme seda ka edaspidi igal aastal. See on meie moraalne kohus, et meenutada eurooplastele ja Europarlamendi saadikutele Ametiühingute majas toimunud tragöödiat ning seda, et ülimalt lepliku suhtumise aeg kuritegudesse, mis nn. Ukraina revolutsiooni käigus korda saadeti, on läbi saamas ning et on vaja karmilt nõuda uurimise läbiviimist ja süüdlaste karistamist," teatas saadik ajakirjanikele.

"Me ootame, et varem või hiljem — kulugu selleks või kümme aastat — viiakse läbi objektiivne juurdlus. Kui pikk nöör ka ei oleks, jõuab ta lõpp ükskord ikka kätte," lisas ta.

Kreeka väljaku lähedal Odessas algasid 2014. aasta 2. mail kokkupõrked Antimaidani aktivistide ja Harkovist ning Odessast pärit jalgpallihuligaanide vahel. Kaklus lõppes telklinnaku purustamise ja Ametiühingute maja süütamisega, koos sinna varjunud Antimaidani esindajatega. Hukkus 48 inimest, rohkem kui 250 sai vigastada.

Politoloog Odessa tragöödiast >>

Kümme inimest sai vigastusi põleva hoone akendest välja hüpates, 32 suri põletushaavadesse või vingumürgitusse ja kuus tulistamiste tagajärjel. Hukkunute seas oli seitse naist ja üks alaealine. Kannatanute hulgas oli ka 49 miilitsatöötajat ja 14 sisekaitsevägede võitlejat, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Teema:
Tulekahju Odessa ametiühingute majas (5)
Tagid:
tragöödia, krimi, mälestus, pikett, antimaidan, maidan, Euroopa Parlament, Miroslav Mitrofanov, Odessa, Ukraina

Peamised teemad