19:46 23. Mai 2018
Tallinn+ 19°C
Kuula otse
Järvamaal lasti Swedbanki pangaautomaat õhku

Järvamaal õhiti sularahaautomaat - kahju suurust täpsustatakse

© Sputnik / Вадим Анцупов
Krimi
lühendatud link
3810

Kolmapäeva öösel kella kahe paiku lasti Järvamaal Aravetel "Meie" kaupluses õhku Swedbanki sularahaautomaat. Kui palja raha kurjategijate saagiks langes, pole veel teada.

TALLINN, 16. mai — Sputnik. Järva valla koduleheküljelt saab teada, et Swedbank andis tagasiside, et tänase päeva jooksul hinnatakse kahjud ning lähtuvalt sellest selgub aeg, millal paigaldatakse uus pangaautomaat Aravetele. Lisaks toidupoele asuvad samas majas lillepood ja postkontor.

Kohalik elanik selgitas Järva Teatajale, et kuulis öösel mõni minut enne kella kahte tugevat plahvatust ja seejärel hakkas kaupluse sireen tööle.

Lääne-Virumaal tegutsevad kelmid >>

Kohapeal selgus, et õhku oli lastud Swedbanki sularahaautomaat. Kaupluse seinas, kus varem asus pangaautomaat, laiutas tühi auk. Purunenud olid ka kaupluse aknad. Kaupluse esine parkla oli täis klaasikilde ja pangaautomaadi tükke. Samuti vedeles maas hulgaliselt raha.

Politsei pressiesindaja Maria Gonjak sõnul sai häirekeskus täna öösel kell 1.58 teate, et Aravete alevikus on pangaautomaadi juurest kuulda häiret, millele eelnes plahvatusele sarnanev heli ning purustatud oli pangaautomaadi esimene pool.

"On täpsustamisel, mida pangaautomaadi purustamiseks kasutati, samuti on täpsustamisel tekitatud kahju suurus," lisas ta.

Gonjak märkis, et hoones eluruume ei ole ning kellegi elu või tervis juhtumi käigus ohtu ei sattunud. Juhtumi osas alustatakse kriminaalmenetlus paragrahvi alusel, mis käsitleb vargust.

Kui keegi omab rohkem infot või nägi midagi antud juhtumi osas, siis politsei palub võtta ühendust telefonil 5024586 (Heiki Raest).

Riigi Infosüsteemi Amet (CERT-EE) hoiatas aasta alguses Swedbanki nimel saadetavate õngitsuskirjade eest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Riigi Infosüsteemi Ametile oli laekunud mitu teadet 25. jaanuari hommikul levima hakanud õngitsuskirjadest, millega kurjategijad üritavad kätte saada erinevaid paroole ja isiklikke andmeid.

Hoiatus: sulid saadavad Swedbanki nimel kirju >>

E-kirjad olid saadetud Swedbanki nimelt pealkirjaga "Vajalik lisateave". Kirjas teatati, et pank ei suutnud kasutaja teavet kinnitada ning saadetakse link vormile, kuhu palutakse sisestada täiendav info.

Tagid:
kahjud, pangaautomaat, krimi, sularaha, Swedbank, politsei, Aravete, Järvamaa, Eesti

Peamised teemad

  • Illustreeriv foto

    Sanktsioonide kehtestamine Iraani vastu on kaasa toonud väga huvitava kõrvalmõju. Nendele meetmete tõttu on toornafta müügimahud Šanghai börsil drastiliselt kasvanud ja on nüüdseks tõusnud 12 protsendini maailma kogu naftatarbimisest. See on oluline sellepärast, et Šhanghai börsil kaubeldakse jüaanide, mitte dollarite eest.

    13
  • Hiina lammutas EL ja USA vankumatu transatlantilise koostöö, illustreeriv foto

    Euroopa on šokeeritud ja segaduses, avastades äkki, et Washington ja Peking on jõudnud vastastikuste kaubandussoodustuste suhtes EL huve kahjustavale kokkuleppele.

    35
  • Illustreeriv foto

    Selleks, et nutiseadmes ID-kaardiga toiminguid teha, tuleb kasutada spetsiaalseid kaardilugejaid. Mobiil-ID puhul eraldi seadmeid vaja ei ole.

    6