23:41 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Krimi
lühendatud link
4210

Harju maakohus võttis prokuratuuri taotlusel vahi alla mehe, kellel lasub kahtlustus kaks päeva varem tüli käigus oma venna maha laskmises.

TALLINN, 4. juuli — Sputnik.  "45-aastane kahtlustatav tunnistas, et tulistas venda ja tegi seda enda relvaga, küll aga väitis, et tulistas enesekaitseks. Kohus leidis, et põhjendatud kuriteokahtlus on olemas ja kahtlustatav võib jätkuvalt toime panna kuritegusid ning vahistamine on vältimatult vajalik. Kohus vahistas mehe kaheks kuuks," ütles kohtu pressiesindaja Jaanika Lustis, vahendas Pealinn viitega BNS-le.

Pärnumaal tapeti tulirelvast 55-aastane mees >>

"Meil on alust arvata, et mees tulistas oma venda läbi suletud välisukse talle kuulunud seaduslikust relvast, milleks oli püstol Makarov," ütles prokurör Merry Tiitus.

"Me teame, et vennad pole juba aastaid olnud heas läbisaamises, kuid ei ole andmeid tõsisemate vägivaldsete konfliktide kohta, ning kahtlustatav on varasemalt kriminaalkorras karistamata," ütles Tiitus. 

"Sellest hoolimata kujutab mees prokuratuuri hinnangul ühiskonnale suurt ohtu, sest kahtlustuses kirjeldatud kuritegu viitab impulsiivsele vägivaldsele käitumisele," ütles prokurör.

"Teadlikult inimese suunas on tulistatud mitte üks või kaks lasku, vaid niipalju, kui sel hetkel salves padruneid oli. Praegu tuvastatud asjaolude pinnalt on prokuratuur seisukohal, et selline relva kasutamine ei oleks sobilik ka enesekaitseolukorras," lisas prokurör.

Valitsus kiitis heaks relvaseaduse muutmise eelnõu >>

Esmaspäeva hilisõhtul sai politsei teate, et Pärnumaal Ahaste külas tapeti tulirelvast 55-aastane mees, politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni mehe 45-aastase venna, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti teisipäeval.

Muutusid relvaloa taotlemise tingimused

Alates 1. juulist jõustuvad mitmed relvaseaduse muudatused, mis puudutavad relvaloa taotlemist ja eksami sooritamise korda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Alates juulikuust on relvaeksami teooriaküsimused vaid eesti keeles. Kui taotleja eesti keelt ei valda, siis võib eksami teha tõlgi abil muus keeles. PPA tõlketeenust ei paku ja kõik tõlkimisega seotud kulud kannab eksami sooritaja.

Relvaeksami teooriaküsimused põhinevad sel hetkel kehtival seadusel ehk eksamiks valmistumisel soovitab PPA tutvuda 1. juulil jõustuva relvaseaduse redaktsiooniga, mille leiab Riigi Teatajast.

Relvaseaduse muudatused puudutavad eelkõige erinevate lubade menetlust ja laskekõlbmatute relvade regulatsiooni. Relvaseadusesse lisatakse nõudeid, mis kindlustavad selle, et relva omanikeks on õiguskuulekad ja usaldusväärsed inimesed, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu suvel.

Riigikaitsekomisjonis tekitasid relvaseaduse muudatused elavat arutelu >>

EL tugevdab kontrolli tulirelvade omandamise üle. Muudatused jõustuvad 14. septembril 2018 ja puudutavad teatud tüüpi poolautomaatsete- ja ümberehitatud tulirelvade keelamist, osasid relvaomanikke mõjutab muudatus juba täna, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
kuritegu, vend, tulistamine, krimi, püstol, Makarov, kohus, politsei, Merry Tiitus, Pärnumaa, Ahaste, Eesti

Peamised teemad