16:25 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Krimi
lühendatud link
64 0 0

Häirekeskus sai kolmapäeva hilisõhtul teate, et Tallinnas Lasnamäel Mustakivi sillal tulistati tulirelvast meest, kelle seisund on raske, teatas Põhja prefektuur.

TALLINN, 2. aug — Sputnik. "Meedikud viisid kannatanu haiglasse, tema seisund on hetkel raske. Kannatanu isik on tuvastamisel," teatas Põhja prefektuur sotsiaalmeedias.

Politseinikud pidasid sündmuskohal kinni 28-aastase mehe, tulistamiseks kasutatud tulirelv on seaduslik ja registreeritud. "Hetkel töötab sündmuskohal hulk politseinikke, kes selgitavad juhtunu asjaolusid ning konfliktini viinud põhjuseid," seisab postituses.

"Hetkel arvame, et tegu oli kahe mehe vahel tekkinud konfliktiga, mis päädis tulirelva kasutamisega, kuid ümberkaudsete inimeste ja kohalike elanike elud ohus ei ole," ütles Põhja prefektuuri operatiivjuht Urmet Tambre.

Kohus vahistas oma venna maha lasknud mehe >>

Muutusid relvaloa taotlemise tingimused

Alates 1. juulist jõustuvad mitmed relvaseaduse muudatused, mis puudutavad relvaloa taotlemist ja eksami sooritamise korda, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Alates juulikuust on relvaeksami teooriaküsimused vaid eesti keeles. Kui taotleja eesti keelt ei valda, siis võib eksami teha tõlgi abil muus keeles. PPA tõlketeenust ei paku ja kõik tõlkimisega seotud kulud kannab eksami sooritaja.

Relvaeksami teooriaküsimused põhinevad sel hetkel kehtival seadusel ehk eksamiks valmistumisel soovitab PPA tutvuda 1. juulil jõustuva relvaseaduse redaktsiooniga, mille leiab Riigi Teatajast.

Relvaseaduse muudatused puudutavad eelkõige erinevate lubade menetlust ja laskekõlbmatute relvade regulatsiooni. Relvaseadusesse lisatakse nõudeid, mis kindlustavad selle, et relva omanikeks on õiguskuulekad ja usaldusväärsed inimesed, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu suvel.

Riigikaitsekomisjonis tekitasid relvaseaduse muudatused elavat arutelu >>

EL tugevdab kontrolli tulirelvade omandamise üle. Muudatused jõustuvad 14. septembril 2018 ja puudutavad teatud tüüpi poolautomaatsete- ja ümberehitatud tulirelvade keelamist, osasid relvaomanikke mõjutab muudatus juba täna, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
tulirelv, konflikt, mees, krimi, tulistamine, haigla, Põhja prefektuur, Lasnamäe, Tallinn, Eesti

Peamised teemad