05:31 04. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Krimi
lühendatud link
3901

Autojuht ei teavitanud liiklusõnnetusest Häirekeskust, viis poisi haiglasse ning palus, et poiss oma vanematele õnnetusest ei räägiks. Narva politseijaoskonna juhtivuurija Dmitri Narolin sõnas, et autojuhi käitumine oli äärmiselt vastutustundetu.

TALLINN, 5. oktoober — Sputnik. Möödunud pühapäeval, 30. septembri õhtul kella 20 paiku sõideti Narvas Kreenholmi ja Kerese tänava ristmikul reguleeritud ülekäigurajal otsa teed ületanud 12-aastasele poisile, kes sai viga. Esialgsetel andmetel ületas poiss teed rohelise tulega. Sõiduauto juht on seni tuvastamata, kuid tegu võis olla halli värvi Hondaga.

"Liiklusõnnetused ikka juhtuvad, kuid selle tagajärgede hirmus ei tohi üks täiskasvanud inimene niimoodi käituda," sõnas Narva politseijaoskonna juhtivuurija Dmitri Narolin.

Politsei palub vanematel rääkida oma lastega ja neile meelde tuletada, et võõra inimese autosse ei tohi istuda.

Autojuht pani kaalukausile nii enda kui sõprade elud >>

Dmitri Narolin tuletab meelde, et liiklusõnnetustest, kus inimesed viga saavad peab kindlasti politseile teada andma. "Kui osaled liiklusõnnetuses, kus inimene saab viga, helista numbril 112 ning jää sündmuskohale kiirabi ja politseid ootama," sõnas Narolin.

Politsei teeb endast kõik, et välja selgitada autojuhi isik, kuid palub liiklusõnnetuste pealtnägijatel ühendust võtta Narva politseijaoskonna valveuurijaga numbril 5197 8608 või e-posti teel irina.reino@politsei.ee. Autojuhil on alati ka võimalus ise politseisse pöörduda.

Aasta esimese kaheksa kuu jooksul on juhtunud kokku 1028 liiklusõnnetust, milles said kannatada 1277 inimest, hukkunud on 56 inimest, kellest 14 ei kasutanud turvavarustust, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti septemberis.

Maanteeameti tellitud uuringu "Sõiduki juhtimine alkoholi ja narkootikumide mõju all" kohaselt on ligi 8% Eesti elanikest juhtinud sõidukit olles alko- või narkojoobes, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti mullu suvel.

Probleemi tõsidusele viitab ka asjaolu, et Politsei- ja Piirivalveamet tuvastas 2016. aastal meie teedel 7326 alkoholi piirmäära ületanud ja joobes juhti, mis on keskmiselt 20 juhti päevas.

Majandusminister: hull olukord liikluses nõuab kriisikoosolekut >>

Euroopa Liidus seostatakse joobes juhtimisega 25% kõigist hukkunutega liiklusõnnetustest. Eestis oli möödunud aastal see arv 27%. Kokku toimus 2017. aastal Eestis 182 liiklusõnnetust joobes juhi osalusel, kus hukkus 13 ja sai vigastada 236 inimest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Tagid:
autojuht, krimi, vigastatud, laps, liiklusõnnetus, häirekeskus, politsei, Dmitri Narolin, Narva, Eesti

Peamised teemad