18:26 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Krimi
lühendatud link
7720

Rootsis on Göteborgi kangapoes toimunud jõhkrat mõrva uuritud juba 13 aastat, aga tulemusteta. Nüüd aga on koostatud DNA põhjal kahtlusaluse kujutis ja vihjeid on hakanud tulema. Kunagi varem pole Rootsis midagi sellist tehtud.

TALLINN, 9. oktoober — Sputnik. USA firma Snapshot teenust kasutades on koostatud kaks portreed: üks kahtlusalusest mõrva hetkel ja teine, milline isik võiks välja näha praegu.

Göteborgi politsei info kohaselt pole tegemist fotoga, vaid isiku tõenäolise väljanägemisega. See tähendab, et sarnaste geenidega inimene näeb enam-vähem selline välja, edastab portaal Eestinen.

Sellist tehnoloogiat pole Rootsis politsei kunagi varem kasutanud. DNA abil saab näiteks kindlaks teha inimese silmade värvi või etnilise tausta.

Mõrv toimus 2005. aasta 13. oktoobril Göteborgi kesklinnas asuvas kangapoes Stuvkällaren. Mõrtsukas tappis poe müüja Marie Johanssoni veidi enne poe sulgemist, kui poes enam teisi kliente ei olnud. Politsei pole mõrvarelva kätte saanud. Tegemist oli mõne terariistaga.

Rootsis süüdati öösel ligi 100 autot>>

Poest leiti mõrtsuka verised villased kindad. Samuti õnnestus kätte saada mõrtsuka DNA, mille alusel tehti kindlaks, et tegemist oli naisega.

Göteborgi politsei maksis USA firmale pildi eest ligi 4000 dollarit (3500 eurot). Kogu uurimist arvestades on see väga väike hind.

Pärast pildi avaldamist on tulnud nädala jooksul ligi 100 vihjet. Üks inimene näiteks teatas, et tundis sellist naist, kes käis 13 aastat tagasi kangapoodides. Nüüd hakkab politsei saabunud vihjete põhjal isikute tausta kontrollima.

Mõrva motiivi kohta pole praeguseni infot. Tegemist võib olla ebaõnnestunud röövi või vaimselt ebastabiilse inimesega. Rööv tundub kahtlane, sest kaupluse kassas oli ainult 700-800 eurot.

Helsingis on hüppeliselt kasvanud seksuaalkuritegude arv>>

Mõrv toimus väga kiiresti. Kauplus suletakse kell 18 õhtul ja mõrtsukas väljus poest kümmekond minutit pärast seda. Pole teada, kas isik on veel Rootsis või üldse elus. Nüüd keskendutakse 20-30 naisele, kes on vihjete põhjal esile kerkinud. Lootused on politseil väga kõrged.

Tagid:
DNA, mõrv, kangapood, politsei, mõrvar, Göteborg, Rootsi, USA

Peamised teemad