12:34 23. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0801
  • RUB69.5480
Krimi
lühendatud link
Kertši koolirünnak (9)
6001

Krimmi poolsaarel Kertši tehnikakolledžis hukkus rünnakus 19 inimest, rünnaku sooritanud õpilane tegi enesetapu.

TALLINN, 17. oktoober — Sputnik. Rünnakus kahtlustatakse kolledžis õppinud noormeest — 18-aastast Vladislav Rosljakovi, kes sooritas sündmuskohal enesetapu. Rünnaku näol oli tegu nii plahvatuse kui ka tulistamisega, vahendas RIA Novosti.

President Vladimir Putin andis korralduse tagada vigastatute paigutamine juhtivaisse haiglatesse.

© Sputnik
President Vladimir Putin tragöödiast

Kertši Polütehnilises kolledžis toimus kolmapäeval plahvatus, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Pealtnägijate sõnul visati tehnikumi esimese korruse aknasse pudel, millele järgnes plahvatus. Pisut hiljem teatas riiklik terrorivastase võitluse komitee, et tegu oli lõheseadeldise plahvatusega. Algatatud on kriminaalasi.

Kertšis tehnikumis toimunud plahvatuses hukkus üheksateist inimest >>

Riiklik terrorivastase võitluse komitee teatas, et Kertši kolledžis plahvatas tundmatu lõhkeseadeldis, mis oli täidetud haavlitega.

Allikas lisas plahvatuse kohta teisigi üksikasju. Hukkus 19 inimest, umbes viiskümmend sai kannatada. Kakskümmend inimest paigutati keskmise raskusastme vigastustega linnahaiglasse number 1.

Tehnikum asub Voikovi tänaval, majas number 1. Sündmuspaigal töötavad endiselt kiirabi-brigaadid, erakordsete olukordade ministeeriumi spetsialistid ja FSB töötajad.

Eri ametkondade tegevust koordineerib terrorivastase võitluse komitee, eesmärgiks on ühtlasi vältida võimalikke täiendavaid plahvatusi. Uurimiskomitee algatas kriminaalasja.

Kertši sõitis Krimmi valitsusjuht Sergei Aksjonov. Samuti lendas vabariiki erakorraliste olukordade ministeeriumi lennuk Il-76.

Teema:
Kertši koolirünnak (9)
Tagid:
ründaja, enesetapp, rünnak, tulistamine, plahvatus, kolledž, Vladislav Rosljakov, Kertš, Krimm, Venemaa

Peamised teemad