13:40 03. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB79.4434
Krimi
lühendatud link
22 0 0

Narva politseijaoskonna patrullitalituse juht Aleksandr Urbi sõnul on see viimase kuu jooksul kolmas juhtum Narvas, kus autojuht sõidab otsa jalakäijale ning lahkub sündmuskohalt sellest teavitamata.

TALLINN, 18. oktoober — Sputnik. Kolmapäeval kella 13.20 paiku juhtus Narva linnas A. Puškini 25 lähedal liiklusõnnetus, kus autojuht sõitis otsa jalakäijale ning lahkus sündmuskohalt. Politsei pidas joobetunnustega mehe kinni kümmekond minutit hiljem, teatas vahendas Pealinn PPA teadet.

Lapsele otsa sõitnud autojuht palus tal õnnetusest vaikida >>

Sõiduautot Mercedes juhtinud 46-aastane mees sõitis otsa jalakäijale, kes esialgsetel andmetel ületas teed selleks mitte ette nähtud kohas. Jalakäija suri sündmuskohal. Juhi täpne joove selgub ekspertiisi käigus.

Narva politseijaoskonna patrullitalituse juht Aleksandr Urb sõnas, et see on viimase kuu jooksul kolmas juhtum Narva linnas, kus autojuht sõidab otsa jalakäijale ning lahkub sündmuskohalt sellest teavitamata.

"Liiklusõnnetusest, kus keegi viga saab, peab Häirekeskusele teatama. Inimese abitusse seisundisse jätmine ja sündmuskohalt lahkumine on äärmiselt amoraalne ning sellega kaasneb karmim karistus," seletas Urb.

"Joobes juhtide süül on tänavu Eestis hukkunud kümme inimest ja viga saanud 140. Käesoleval aastal ei olnud tänaseni Ida prefektuuri territooriumil ükski inimene joobes juhi süül elu kaotanud," sõnas Urb.

Sel aastal on liikluses hukkunud juba 60 inimest ja viga saanud 1462. Seda on rohkem, kui möödunud aastal. Jalakäijaid on hukkunud üheksa ja viga saanud 208 inimest.

Autojuht pani kaalukausile nii enda kui sõprade elud >>

"Ida prefektuuri territooriumil on sel aastal hukkunuid vähem, kui möödunud aastal, ent on viimased õnnetused on märkimisväärsed, sest need näitavad juhtide hoolimatust. Avaldame hukkunu lähedastele kaastunnet," lisas Urb.

Möödunud pühapäeval, 30. septembri õhtul kella 20 paiku sõideti Narvas Kreenholmi ja Kerese tänava ristmikul reguleeritud ülekäigurajal otsa teed ületanud 12-aastasele poisile, kes sai viga. Esialgsetel andmetel ületas poiss teed rohelise tulega. 

"Liiklusõnnetused ikka juhtuvad, kuid selle tagajärgede hirmus ei tohi üks täiskasvanud inimene niimoodi käituda," sõnas Narva politseijaoskonna juhtivuurija Dmitri Narolin, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Autojuht ei teavitanud liiklusõnnetusest Häirekeskust, viis poisi haiglasse ning palus, et poiss oma vanematele õnnetusest ei räägiks. Narva politseijaoskonna juhtivuurija Dmitri Narolin sõnas, et autojuhi käitumine oli äärmiselt vastutustundetu.

Euroopa Liidus seostatakse joobes juhtimisega 25% kõigist hukkunutega liiklusõnnetustest. Eestis oli möödunud aastal see arv 27%. Kokku toimus 2017. aastal Eestis 182 liiklusõnnetust joobes juhi osalusel, kus hukkus 13 ja sai vigastada 236 inimest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Peamised teemad