18:33 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Krimi
lühendatud link
41 0 0

Kolmapäeva öösel käivitatud politseioperatsiooni käigus pidas politsei kinni Leedu kodakondsusega mehe, keda on alust kahtlustada sõidukivarguses.

TALLINN, 14. november — Sputnik. Sündmused said alguse täna öösel kella 2.30 paiku, kui politseile teatati Tartus Pääsukese tänaval hoovis askeldavast kahest kahtlasest mehest. Ärkvel olnud elanik arvas, et tegu võib olla autovarastega ning teatas toimuvast kohe hädaabinumbril 11, vahendas Pealinn

Nähes sündmuskohale lähenevat politseipatrulli, põgenesid kaks meest sündmuskohalt. Kohapeal selgus, et BMW-d ei õnnestunud meestel käivitada. Küll oli sellele eelnevalt Kungla tänaval kurjategijatel õnnestunud pikendada autovõtme signaali nii, et Honda CR-V käivitus.

Autovaraste lemmikmark on jätkuvalt Volkswagen >>

Honda seisis töötava mootoriga sadakond meetrit algsest parkimise kohast ja oli valmis pandud ärasõiduks. Politsei sekkumise järel jäid mõlemad autod varastamata.

Lõuna prefektuuri organiseeritud ja raskete kuritegude talituse juht Rain Vosman ütles, et kohe käivitati politseioperatsioon tabamaks sündmuskohalt põgenenud kaht tumedates riietes ja nägu varjanud isikut. Kella 5.30 ajal märkas üks politseiekipaažidest Tartus Rebase tänaval Emajõe lähistel kaht jalgsi liikunud meest, keda oli alust seostada autovargustega.

"Politseid nähes püüdsid nad põgeneda ega reageerinud korduvatele käsklustele peatuda. Meeste peatamiseks tegi patrullpolitseinik oma teenistusrelvast kolm hoiatuslasku õhku. Üks meestest õnnestus seejärel kohe kinni pidada. Politsei selgitas, et tegu on 22-aastase Leedu kodakondsusega noormehega. Teise noormehe ja teiste võimalike kuriteoga seotud isikute tagaotsimine jätkub senini," kirjeldas Vosman.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Aro Siinmaa sõnul hindab prokuratuur kinnipeetud isiku süüle osundavat tõendusmaterjali ja otsustab hiljemalt homseks, kas on alust taotleda tema vahistamist.

"Kuivõrd politseioperatsioon teiste kuriteoskeemis osalenud isikute tabamiseks on alles pooleli, kuritegude täpsed üksikasjad selgitamisel ning kinnipeetud isikule ei ole seni veel kahtlustust esitatud, ei ole võimalik menetluse üksikasju hetkel detailsemalt kommenteerida," ütles Siinmaa.

Arvestades kuritegeliku grupeeringu tegutsemise käekirja, on põhjust arvata, et samad isikud on seotud ka hiljuti Pärnus toime pandud sõidukivargustega.

Politsei peadirektor: kurjategijad kardavad Eestit >>

Vosman ütles, et politseile on abipalve peale laekunud kümneid vihjeid kahtlustäratanud välismaiste registreerimisnumbritega sõidukite kohta, mida on jooksvalt kõiki kontrollitud. Politseioperatsioon jätkub ning Lõuna-Eestis jätkatakse kahtlaste sõidukite kontrolliga nii piirialal kui sisemaal, samuti analüüsitakse valvekaamerate salvestisi ning kontrollitakse häirekeskusele laekuvaid vihjeid.

"Kui keegi näeb Lõuna-Eestis sõitmas või ebaloogilisse kohta maha jäetud välismaise registreerimisnumbriga sõiduautot, palume sest kohe hädaabinumbril 112 teada anda," ütles Siinmaa.

Möödunud aasta jooksul registreeris politsei 177 sõidukivargust ning 151 sõiduki omavolilise kasutamise juhtu. Tunamullu olid need näitajad vastavalt 202 ning 157. Nagu ka varasematel aastatel oli ka mullu autovarase lemmikmark Volkswagen ning järgnesid BMW, Audi, Ford ja VAZ, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti.

Lokkav vägivald kodudes, üha igapäevasemaks muutuvad küberkuriteod ja valmistumine migratsiooniga seotud kuriteolaineks on probleemid, mis sajandat sünnipäeva tähistavat politseid ootavad, tõdes politseijuht Elmar Vaher, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti esmaspäeval.

Eesti, Soome ja Rootsi politsei ühisreid: 130 rikkumist, neist ligi pooled Eestis >>

Seda olukorras, kus järgmise viie aasta jooksul võib iga neljas politseiametnik ahvatlevale eripensionile minna ja ametist lahkuda. Politseid ähvardab töötajate vähesuse tõttu kriis ja iga uus kärbe tähendaks, et osa töid tuleks hakata vähem tegema.

Tagid:
kuritegu, autovargus, auto, Lõuna prefektuur, politsei, Leedu, Tartu, Eesti

Peamised teemad