23:47 05. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Krimi
lühendatud link
7510

Politsei kasutas kütust varastanud ja peatumismärguannet eiranud Läti registreerimisnumbritega sõiduki sundpeatamiseks teenistusrelva tulistades sõiduki rehvidesse.

TALLINN, 16. detsember — Sputnik. 12. detsembri hilisõhtul kella 23 paiku sai politsei teate, et Põltsamaal tankis üks mees Läti registreerimisnumbriga Audisse kütust ning põgenes tanklast arvet tasumata Viljandi suunas, vahendas Pealinn

Sõiduki ja mehe kirjeldus anti patrullidele ning pooltunni möödudes märkaski Viljandi patrull Audit, mille juhile anti peatumismärguanne. Sõidukijuht eiras seda ning põgenes edasi Tallinna maantee suunas.

Politsei pani posti mustad jõulukaardid >>

"Sõiduki sundpeatamiseks kasutas patrullpolitseinik teenistusrelva ja tegi lasud põgeneva Audi mõlemasse tagumisse rehvi. Sõiduk kaotas kiirust, kuni lõpuks jäi pidama ning politseinikud pidasid autojuhi kinni," kirjeldas Viljandi patrullitalituse juht Alar Sadam.

Politsei tabas Tartus Leedust pärit autovarga, illustreeriv foto
© Sputnik / Вадим Анцупов

Sadam selgitas, et tulirelva kasutamist kaalutakse alati põhjalikult ning seda tehakse äärmuslikel juhtudel suurema ohu tõrjumiseks.

"Enamasti kasutatakse sõidukite sundpeatamiseks "siili", mis eeldab põgeneja tee blokeerimist eestpoolt. Kui ajakriitilisel hetkel selleks kohene võimalus puudub, võivad politseinikud sõiduki sundpeatamiseks kasutada ka tulirelva. Seda iseäranis juhtudel, kus suurel kiirusel põgenevast autost on oht teiste liiklejate elule ja tervisele," märkis Sadam.

Politseinikud selgitasid, et autot juhtis 39-aastane Eesti kodakondsusega juhtimisõiguseta mees, kel on varavastaste süütegude tõttu ka varasemaid kokkupuuteid politseiga. Naaberriigi politseilt saadud esialgsetel andmetel on kütusevargusel kasutatud sõiduk ebaseaduslikult omastatud Lätist.

Pühapäeval toimunud kohtuistungil mõisteti mehele juhtimisõiguseta juhtimise ja politsei peatumismärguande eiramise eest 25 päeva aresti. Kütusevarguse osas menetlus jätkub.

Eesti, Soome ja Rootsi politsei ühisreid: 130 rikkumist, neist ligi pooled Eestis >>

Novembri keskel käivitatud politseioperatsiooni käigus pidas politsei kinni Leedu kodakondsusega mehe, keda on alust kahtlustada sõidukivarguses, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Sündmused said alguse öösel kella 2.30 paiku, kui politseile teatati Tartus Pääsukese tänaval hoovis askeldavast kahest kahtlasest mehest. Ärkvel olnud elanik arvas, et tegu võib olla autovarastega ning teatas toimuvast kohe hädaabinumbril 112.

Nähes sündmuskohale lähenevat politseipatrulli, põgenesid kaks meest sündmuskohalt. Kohapeal selgus, et BMW-d ei õnnestunud meestel käivitada. Küll oli sellele eelnevalt Kungla tänaval kurjategijatel õnnestunud pikendada autovõtme signaali nii, et Honda CR-V käivitus.

Möödunud aasta jooksul registreeris politsei 177 sõidukivargust ning 151 sõiduki omavolilise kasutamise juhtu. Tunamullu olid need näitajad vastavalt 202 ning 157. Nagu ka varasematel aastatel oli ka mullu autovarase lemmikmark Volkswagen ning järgnesid BMW, Audi, Ford ja VAZ, vahendas uduisteportaal Sputnik Eesti.

Lokkav vägivald kodudes, üha igapäevasemaks muutuvad küberkuriteod ja valmistumine migratsiooniga seotud kuriteolaineks on probleemid, mis sajandat sünnipäeva tähistavat politseid ootavad, tõdes politseijuht Elmar Vaher novembri keskel, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Seda olukorras, kus järgmise viie aasta jooksul võib iga neljas politseiametnik ahvatlevale eripensionile minna ja ametist lahkuda. Politseid ähvardab töötajate vähesuse tõttu kriis ja iga uus kärbe tähendaks, et osa töid tuleks hakata vähem tegema.

Samal teemal

Elmar Vaher politsei sajandal juubelil: siseneme kohe kriisiaega
Politsei võib hakata helkurita inimesi trahvima
Politsei tähistas oma sajandat juubelit
Tagid:
relv, vargus, kütus, krimi, politsei

Peamised teemad