05:26 05. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1765
  • RUB86.7275
Krimi
lühendatud link
3110

Politsei on saanud pühade ajal keskmiselt 37 koduvägivallaga seotud väljakutset, mida on vähem kui kahe varasema aasta jõuluperioodil.

TALLINN, 26. detsember — Sputnik. Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Marko Ild ütles, et eelmistel aastatel sai politsei jõulupühade ajal rohkem lähisuhtevägivalla väljakutseid, vahendas ERR

Patrullpolitseinike ja piirivalvurite põhipalk tõuseb 1280 euroni >>

Viimase nelja päeva jooksul on politseile selliseid teateid laekunud keskmiselt 37 korral päevas, mullu teatati kodusest vägivallast pühade ajal keskmiselt 48 korral päevas, tunamullu 56 korral päevas.

"Vaatamata langusele seisame me endiselt silmitsi faktiga, et viimase nelja vaba päeva jooksul vägivallatseti 150 kodus," sõnas Ild.

"Me pole ka sinisilmsed arvamaks, et teame kõigist vägivallajuhtumitest. On väga oluline, et vägivalda märgataks, sellesse sekkutaks ning antaks alati ka politseile sellest teada," lisas ta. 

Sel aastal on 10 kuuga registreeritud rohkem lähisuhtevägivalla kuritegusid kui mullu terve aasta peale kokku. Selle on tinginud inimeste teadlikkuse tõus ja ametkondade tõhusam koostöö, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti novembrikuu lõpus.

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektori asetäitja Krista Aas selgitab, et lähisuhtevägivalla juhtumite arvu kasv ei tähenda, et meil oleks lähisuhtevägivalda rohkem, vaid viitab inimeste teadlikkuse tõusule ja ametkondade järjest terviklikumale juhtumite lahendamisele.

"Oleme ühiskonnas hakanud koduseinte vahel toimuvast vägivallast palju rohkem ja julgemalt rääkima. Kusjuures aina sagedamini märkavad ja annavad meile teada naabrid, töökaaslased ja tuttavad," rääkis Aas.

Politseid usaldavad Baltimaades enim Eesti elanikud, vähim aga lätlased >>

Lokkav vägivald kodudes, üha igapäevasemaks muutuvad küberkuriteod ja valmistumine migratsiooniga seotud kuriteolaineks on probleemid, mis sajandat sünnipäeva tähistavat politseid ootavad, tõdes politseijuht Elmar Vaher, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Seda olukorras, kus järgmise viie aasta jooksul võib iga neljas politseiametnik ahvatlevale eripensionile minna ja ametist lahkuda. Politseid ähvardab töötajate vähesuse tõttu kriis ja iga uus kärbe tähendaks, et osa töid tuleks hakata vähem tegema.

Baltimaade elanikest usaldavad oma riigi politseid ja sõjaväge enim Eesti ja vähim Läti elanikud, selgus eurobaromeetri küsitlusest, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti aasta algul.

Eestimaalastest 80 protsenti usaldab politseid ning 81 protsenti sõjaväge, lätlastest usaldab oma riigi politseid aga vaid 60 protsenti ning kaitseväge 66 protsenti riigi elanikest.

Eesti elanikest usaldab politseid 80 protsenti, Leedu elanikest 76 protsenti ja Läti elanikest 60 protsenti.

Siseminister ning politsei- ja piirivalveameti juhid leppisid kokku, et patrullpolitseinike ja piirivalvurite põhipalk on tulevast aastast vähemalt 1280 eurot, millele lisanduvad regiooni- ja muud lisatasud.

Näiteks Ida-Virumaal hakkab patrullpolitseiniku reaalne sissetulek olema 1700 eurot, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Samal teemal

Naiste tugikeskus: Reinsalu peab tagasi astuma
Kampaania kutsub üles märkama seksuaalvägivallale viitavaid ohumärke
Elmar Vaher politsei sajandal juubelil: siseneme kohe kriisiaega
Koolitusprojekt aitab spetsialistidel tähelepanu kannatanu vajadustele suunata
Tagid:
PPA, ühiskond, jõulud, vägivald

Peamised teemad