01:55 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Krimi
lühendatud link
42 0 0

Autojuht süüdistas kõigepealt mobiilirakendust oma mõistuse ja keha juhtimises, seejärel aga võttis need väited tagasi ja tunnistas end süüdi.

TALLINN, 8. jaanuar — Sputnik. Uberi juhti süüdistatakse kuues mõrvajuhtumis, kahes mõrvakatses ja kaheksas tulirelva abil sooritatud kuriteos, kirjutab BBC.

Sõidujagamisteenuste valdkonnas töötanud mees laskis USA-s Kalamazoo linna restoranis maha neli inimest ja siis veel kaks automüügisalongis. Teda ähvardab eluaegne vangistus ilma õiguseta ennetähtaegsele vabanemisele.

Uber langes hiiglasliku andmevarguse ohvriks>>

Esmalt süüdistas 48-aastame Michigani osariigi elanik Jason Dalton mobiilirakendust oma mõistuse ja keha juhtimises, kuid hiljem võttis oma sõnad tagasi.

Ta väitis, et rakendus sundis teda 2016. aasta veebruaris viie tunni vältel inimesi tulistama. Selle aja jooksul noppis autojuht järgemööda sõidu peale inimesi, kes tema auto mobiilirakenduse kaudu välja kutsusid.

Märgitakse, et mitte ükski neist reisijatest Daltoni ohvriks ei langenud.

Praha taksojuhid protestivad Uberi vastu>>

Hiljem loobus ta oma süüdistustest teenuse aadressil ja tunnistas end süüdi.

Kui mees oli kinni peetud, kinnitas Uber, et ta kasutas ettevõtte mobiilirakendust ja oli autojuhina registreeritud. Teenusepakkuja avaldas ühtlasi kahetsust seoses juhtunuga. Ettevõte oli kontrollinud Daltoni elukäiku ja lubas tal tööle asuda, kuna varem tal mingeid kohtulikke karistusi ei olnud.

Tagid:
USA, taksojuht, Uber

Peamised teemad