10:45 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Krimi
lühendatud link
2019. aasta Riigikogu valimised (94)
7120

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) algatas väärteomenetluse Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) valimisplakatite sodimise asjas.

TALLINN, 11. jaanuar — Sputnik. "Plakatite sodimise ja rikkumise puhul on tegemist väärteoga. Alustasime väärteomenetlust ning püüame välja selgitada, kes rikkumise toime pani, et ta siis vastutusele võtta," ütles Põhja prefektuuri korrakaitsebüroo juht Valdo Põder reedel BNS-ile, vahendas Pealinn.

Piketeerijad: ÜRO ülemaailmne rändepakt hukutab Eesti >>

EKRE aseesimees Martin Helme teatas reedel sotsiaalmeedia vahendusel, et nende plakateid oli Tallinnas rikutud ning erakonna kandidaadid Ida-Virumaal olevat saanud tapmisähvarduse.

"Tapmisega ähvardamine, kui on alust karta selle täideviimist, on kuritegu ja sellest tasub kindlasti politseile teada anda," ütles Põder.

"Kui politseile laekub selline kuriteoavaldus, vaatavad uurijad selle esimesel võimalusel läbi ja otsustavad koostöös prokuröriga, kas konkreetsel juhul on alust kriminaalmenetluse alustamiseks ning millised on edasised sammud," lisas Põder.

Politsei ei täpsustanud, kas EKRE on juba tapmisähvarduse asjus nende poole pöördunud.

EKRE ähvardas oma kaitseüksuste loomisega

Kui politsei ei ohjelda Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) ähvardajaid ja ründajaid, võib EKRE asuda moodustama oma kaitseüksusi, teatas erakonna aseesimees ja riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme reedel sotsiaalmeedias. 

"Kui riik meid ei kaitse, siis peame me end ise kaitsma. Kas sallivuslased seda tahavadki, et EKRE hakkaks organiseerima oma kaitseüksusi? Olge ettevaatlikud oma soovidega, need võivad täide minna!" kirjutas Helme.

"Loomulikult pöördume politseisse, plakatite sodimine on kampaania häirimine ja poliitilise meelsuse avaldamise takistamine. See on üheselt kuritegu Eestis. Arvestades seda, et Tallinnas on Suur Vend väga suur ja kõik kohad kaameraid täis, peaks süüdlased kiirelt tuvastatama," kirjutas Helme.

"Tapmisähvarduse peale sotsiaalmeedias on riik varem päris karmilt reageerinud, viitan Martin Kattai ähvardusele tollase peaministri Taavi Rõivase suhtes," lisas ta.

Kriis Eesti valitsuses ehk torm veeklaasis >>

"Väga jõuline uurimine - läbiotsimised, arvutite konfiskeerimised, vahi alla võtmised - ja kiire kohtuprotsess lõppes süüdi mõistmisega. Kui nüüd ei käituta sama standardiga, kinnitatakse seda, et Eesti ei ole õigusriik ja erinevatele inimestele kehtivad eri reeglid," tõdes EKRE aseesimees.

EKRE korraldas Stenbocki maja ees piketi rändeleppe vastu
© Sputnik / Денис Пастухов, Глеб Нечволодов

"Ühtlasi tasuks nüüd Eesti meedial korra peeglisse vaadata ja tunnetada vastutust taolise ühiskondliku õhustiku tekkimise eest. Kui ikka iga päev suuremate peavooluväljaannete külgedel vehitakse natsimalakaga ja kujundatakse hoiakut, et ühte parteid võib sõimata ja laimata, ähvardada ja mõnitada, et nendevastane poliitvägivald a la Tarand on igati ok, siis järgmine samm ongi kergemini erutuvate sallivuslaste vägivallategevus EKRE liikmete, kandidaatide, ürituste vastu. Meedia, see on teie tehtud!" kritiseeris Helme ajakirjanduse käitumist.

2019. aasta Riigikogu valimised

2019. aasta Riigikogu valimised on XIV Riigikogu korralised valimised, mis toimuvad 3. märtsil 2019. aastal.

Riigikogu 101 liiget valitakse 12 mitmemandaadilises valimisringkonnas võrdelise valimissüsteemi alusel. Saadikukohti jagatakse D'Hondti meetodi muudetud versiooniga. Erakonnad peavad ületama üleriigilise 5% valimiskünnise.

Ratas: parlamendivalimiste eel valetatakse rahvale >>

Üksikkandidaadid saavad valituks, kui nende häälte arv ületab lihtkvooti (saadakse valimisringkonnas kehtinud häälte numbrit jagades mandaatide arvuga valimisringkonnas) või on sellega võrdne. (Allikas: Vikipeedia).

Teema:
2019. aasta Riigikogu valimised (94)

Samal teemal

EKRE: Keskerakond võttis endale peaaegu kõik komisjonide esimehe kohad
EKRE süüdistab valitsust majanduse hävitamises
Mart Helme valiti taas EKRE esimeheks

Peamised teemad