15:01 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Krimi
lühendatud link
Tallinna uudised (327)
141 0 0

Soome toll teatas, et peatas möödunud, 2018. aasta novembris Helsingi Länsisatamas kaks isikut, kes olid toonud Tallinna laevaga suure koguse narkootilise aine Subutexi tablette.

TALLINN, 27. jaanuar — Sputnik. Kahtlusaluste juurest leiti ligi 1800 tabletti, mis olid peidetud õllekasti sisse, edastas portaal Eestinen.

Tolli läbi viidud eeluurimise põhjal kahtlustatakse narkootiliste ravimite loata Soome toomises kolme isikut. Kaks kahtlusalust reisisid eri aegadel Soomest Prantsusmaale, kus ostsid tabletid kohalikult narkokaupmehelt.

​Üks naasis otse Soome, teine tuli Prantsusmaalt Eestisse. Kolmas kahtlusalune sõitis Soomest Eestisse ja tuli koos teise kahtlusalusega Eestist koos tablettidega Soome.

Tolli info kohaselt oli kavas tabletid laiali jagada Turu ümbruses.

Subutexi tablettide väärtus oleks müües olnud 63 000 eurot. Soonde süstimiseks oleks neist tablettidest saanud 7200 annust.

Ida prefektuur paljastas alaealistele uimasteid müünud jõugu>>

Juhtumit uuritakse kui raskekujulist narkokuritegu. Toll tegi juhtunu puhul koostööd ka teiste Soome ning Euroopa Liidu maade ametivõimudega. Edasi läheb asi Lääne-Soome prokuratuurile süüdistuse esitamiseks.

2017. aastal suri narkootikumide üledoosi tõttu 110 Eesti elanikku, mis on 4 võrra vähem kui 2016. aastal, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) surma põhjuste registrist - vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

96 hukkunut olid mehed ja 14 naised, üledoosi tõttu surnute keskmine vanus oli 35. Peamine surma põhjustav narkootikum oli fentanüül või selle analoog (89 juhtu 110-st).

Karateklubi juhatuse liige: olin Eesti sportlaste vahistamisest šokeeritud>>

Samas on suurenenud üledoosidega seotud kiirabi väljakutsete hulk. Ainuüksi Tallinnas tehti narkootikumide üledoosi tõttu mullu kokku 1396 väljakutset. Seda on 193 võrra enam kui 2016. aastal.

TAI direktori Annika Veimeri sõnul näitab statistika paraku, et sisuliselt narkootikumide üledoosidest põhjustatud surmades langevat trendi saavutatud ei ole.

Teema:
Tallinna uudised (327)
Tagid:
Soome, toll, narkootikum

Peamised teemad