11:23 17. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1223
 • RUB70.3975
Illustreeriv foto

Soome toll avastas Tallinna laevaga toodud õllekastist narkootikume

CC0 / congerdesign
Krimi
lühendatud link
106 0 0

Soome toll teatas, et peatas möödunud, 2018. aasta novembris Helsingi Länsisatamas kaks isikut, kes olid toonud Tallinna laevaga suure koguse narkootilise aine Subutexi tablette.

TALLINN, 27. jaanuar — Sputnik. Kahtlusaluste juurest leiti ligi 1800 tabletti, mis olid peidetud õllekasti sisse, edastas portaal Eestinen.

Tolli läbi viidud eeluurimise põhjal kahtlustatakse narkootiliste ravimite loata Soome toomises kolme isikut. Kaks kahtlusalust reisisid eri aegadel Soomest Prantsusmaale, kus ostsid tabletid kohalikult narkokaupmehelt.

​Üks naasis otse Soome, teine tuli Prantsusmaalt Eestisse. Kolmas kahtlusalune sõitis Soomest Eestisse ja tuli koos teise kahtlusalusega Eestist koos tablettidega Soome.

Tolli info kohaselt oli kavas tabletid laiali jagada Turu ümbruses.

Subutexi tablettide väärtus oleks müües olnud 63 000 eurot. Soonde süstimiseks oleks neist tablettidest saanud 7200 annust.

Ida prefektuur paljastas alaealistele uimasteid müünud jõugu>>

Juhtumit uuritakse kui raskekujulist narkokuritegu. Toll tegi juhtunu puhul koostööd ka teiste Soome ning Euroopa Liidu maade ametivõimudega. Edasi läheb asi Lääne-Soome prokuratuurile süüdistuse esitamiseks.

2017. aastal suri narkootikumide üledoosi tõttu 110 Eesti elanikku, mis on 4 võrra vähem kui 2016. aastal, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) surma põhjuste registrist - vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

96 hukkunut olid mehed ja 14 naised, üledoosi tõttu surnute keskmine vanus oli 35. Peamine surma põhjustav narkootikum oli fentanüül või selle analoog (89 juhtu 110-st).

Karateklubi juhatuse liige: olin Eesti sportlaste vahistamisest šokeeritud>>

Samas on suurenenud üledoosidega seotud kiirabi väljakutsete hulk. Ainuüksi Tallinnas tehti narkootikumide üledoosi tõttu mullu kokku 1396 väljakutset. Seda on 193 võrra enam kui 2016. aastal.

TAI direktori Annika Veimeri sõnul näitab statistika paraku, et sisuliselt narkootikumide üledoosidest põhjustatud surmades langevat trendi saavutatud ei ole.

Tagid:
Soome, toll, narkootikum

Peamised teemad

 • Eesti peaminister Ratas ja NATO peasekretär Stoltenberg näitavad endeid Tapa sõväebaasis

  Põhja-Atlandi alliansis on loodud eraldi vastuluureallüksus, mille eesmärk on edendada liikmesriikide vahelist teabevahetust ja võitlus blokiväliste riikide luureteenistustega.

  19
 • Türgi ja S-400: tõrksa taltsutamine ei õnnestunud

  Venemaa seniitraketikompleksi S-400 jõudmine Türgisse sõjaväelise riigipöördekatse kolmanda aastapäeva eel – võimuhaaramiskatse toimus 16. juulil 2016 – ei ole mitte sümboolne kokkusattumus, vaid Ankara otsene ja karm vastus Washingtoni survele ja välise juhtimise katsetele, selgitab sõjaline vaatleja Aleksandr Hrolenko.

  37
 • Kreenholmi tehaste hooned Narvas

  Baltnews meenutab kahe kunagise Eesti suurettevõtte – Tallinna Masinaehitustehase ja Kreenholmi Manufaktuuri saatust.

  58