22:34 10. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Krimi
lühendatud link
89 0 0

Väljaantavat isikut süüdistatakse USA-s aastatel 2012-2015 kokku 52 süüdistuspunktis toimepandud kuritegudes. Väljaantava nime ei saa avalikustada isikuandmete kaitsest tulenevalt.

TALLINN, 31. jaanuar — Sputnik. Valitsus toetas tänasel istungil ettepanekut anda Eesti kodanik välja Ameerika Ühendriikidele, vahendas portaal Pealinn uudisteagentuuri BNS.

Valitsus toetas Eesti kodaniku väljaandmist Ameerika Ühendriikidele, väljaantavat süüdistatakse USA-s aastatel 2012-2015 kokku 52 süüdistuspunktis toimepandud kuritegudes.

Türgi süüdistab Eestit terroristide varjamises>>

Justiitsministeeriumi pressiesindaja sõnul ei saa ministeerium väljaantava nime avalikustada isikuandmete kaitsest tulenevalt.

"Samuti on väljaandmistaotluse, sealhulgas süüdistuse sisu konfidentsiaalne juba väljaandmist taotleva riigi poolt," lisas ta.

USA justiitsministeerium on esitanud Eestile kirjaliku taotluse tema väljaandmiseks Ameerika Ühendriikidele.

Eestis jaguneb isiku välisriigile väljaandmise menetlus eelmenetluseks justiitsministeeriumis ja riigiprokuratuuris, väljaandmise õigusliku lubatavuse kohtulikuks kontrollimiseks ja täitevvõimu pädevusse kuuluvaks väljaandmise otsustamiseks.

Türgi kutsus Kreekat riigipöörajaid välja andma>>

Väljaandmise õiguslikku lubatavust hindab Harju maakohus, mis tunnistas väljaandmise õiguslikult lubatavaks ning määrus jõustus edasi kaebamata.

USA väljaandmistaotlus 2006. aastal allakirjutatud väljaandmislepingule, mille kohaselt kohustuvad riigid teineteisele välja andma isikud, keda taotluse esitanud riik kahtlustab, süüdistab või on süüdi mõistnud kuriteos, mis on mõlema riigi seaduste alusel karistatav vabaduse kaotusega rohkem kui üks aasta või raskema karistusega.

Tagid:
kahtlustatav, kuritegu, USA, Eesti, valitsus

Peamised teemad