20:35 26. Mai 2020
Kuula otse
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Krimi
lühendatud link
99 0 0

Eesti andis USA-le välja Afganistani kodaniku Haji Abdul Satar Abdul Manaf, keda Ühendriikide võimud kahtlustavad suures mahus Talibani* abil heroiini smuugeldamises ja rahapesus. 53-astane mees peeti 9. oktoobril kinni Eestis.

TALLINN, 7. veebruar — Sputnik. Manafi oli USA võimude vaatluse all juba varasemalt. Möödunud aasta jaanuaris otsis ta kontakti rahvusvaheliste narkokaupmeestega, liigutamaks suurt kogust heroiini USA-sse, edastas ERR.

Jutuajamiste käigus plaanis Manaf saata suures koguses heroiini USA-sse ja saadud vahendite eest rahastada terroristlike rühmitusi Taliban* ja Haqqani*.

Biorobotid: kuidas Pentagon steroidide abil supersõdureid loob >>

Välisminister Sven Mikser osales teisipäeval Washingtonis Globaalse ISIS*e vastase Koalitsiooni välisministrite kohtumisel, mille raames arutati terrorismivastase võitluse hetkeseisu Süürias ja Iraagis ja Globaalse Koalitsiooni edasisi tegevusi, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

ÜRO eksperdid on Afganistanis 2017. aastal registreerinud ligi kahekordse kasvu selle narkootikumi valmistamiseks kasutatava toorme tootmises
© Sputnik / Георгий Зельма

Kohtumisel pidas kõne ka USA president Donald Trump, kes tänas koalitsiooniliikmeid panuse eest ja rõhutas rahvusvahelise koostöö tähtsust ISIS*e väljajuurimisel.

"Tänaseks on koalitsiooni USA juhitud sõjaline operatsioon saavutanud olulist edu, olles aidanud vabastada kõik ISIS*e poolt varem kontrollitud alad Iraagis ja peaaegu kogu ala Süürias," sõnas välisminister Mikser.

"Oleme võitnud ISIS*e vastu olulise lahingu, kuid peame oma tegevustega jätkama. Me ei saa kiirustada lahkumisega sellest regioonist, peame oma eesmärgid lõplikult saavutama," rõhutas ta.

Euroopa Liidu riigid on juba aastaid olnud üheks piirkonnaks, kus valmistatakse sünteetilisi narkootikume, mida tarnitakse salakaubana Venemaale, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kevadel.

Narkootikume veetakse transiitkaubana läbi Balti riikide >>

Lisaks sellele veetakse Euroopast sisse hašišit ja kokaiini, teatas Venemaa välisministeeriumi narkotalituse peavalitsuse (GUNK) ülema esimene asetäitja Kirill Smurov.

Narkootikume veetakse transiitkaubana läbi Balti riikide, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti. Näiteks, 2013. aastal pidasid maksu- ja tolliameti töötajad Peipsi-äärses kalurikülas kinni BMW, mis paar tundi varem oli ületanud Läti piiri. Autosse ehitatud peidikutest avastati 107, 52 kg hašišit. Autojuht pidi selle saadetise sõidutama Hispaaniast Peterburgi.

Suurte koguste hašiši vedajaid, kelle marsruut viib Hispaaniast Venemaale, on peetud kinni ka Leedus. Näiteks leidis politsei 2016. aastal ühest autost kurgikoormasse peidetult 300 kg hašišit. Uurijad usuvad, et see narkolaadung oli plaanis viia läbi Läti ja Leedu Venemaale.

Läbi Läti ja Eesti liigub ka ecstasy. Mõisaküla piiripunktis tabati väikekaubiku juht, kes püüdis Lätist üle Eesti piiri tuua 200 liitrit gamma-butürolaktooni — vedelikku uimastava korgijoogi ja ecstasy valmistamiseks, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti kevadel. Pihkva tolliametnikud pidasid kinni Leedu kodaniku, kes püüdis isikliku autoga vedada Venemaale 106 253 ecstasy-tabletti.

*Venemaal ja paljudes teistes riikides keelustatud terroristlik organisatsioon

Samal teemal

Karateklubi juhatuse liige: olin Eesti sportlaste vahistamisest šokeeritud
Sputnik Eesti külastas Lootuse Küla taastumiskeskust
MTA töötajad pidasid kinni narkootiliste ainete tellija
Eesti sportlaste narkomaffia võeti USA-s vahele
Tagid:
Afganistan, Eesti, USA, narkootikum

Peamised teemad