21:24 25. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Krimi
lühendatud link
20210

Politseinikud avastasid suurima kanepikasvatuse, mis on Virumaal avastatud. Kahtlustatavad, 32- ja 33-aastane mees, ei ole varem kriminaalkorras karistatud.

TALLINN, 8. aprill — Sputnik. Aprilli esimesel nädalal pidasid Ida prefektuuri politseinikud Lääne-Virumaal kinni kaks meest, keda on alust kahtlustada kanepi suures koguses käitlemises. Viru ringkonnaprokuratuuri taotlusel ja Viru maakohtu loal võeti mehed kuni kaheks kuuks vahi alla, kirjutab Virumaa Teataja

"Mehed kasvatasid kanepit Lääne-Virumaal maapiirkonnas ühe vanas tööstushoones, mille kelder oli spetsiaalselt ümber ehitatud. Muu hulgas olid seal valgus- ja soojusseadmed. Läbiotsimisel võtsid politseinikud ära ligi pool tuhat eri kasvufaasis kanepitaime," rääkis Ida prefektuuri narkokuritegude talituse juht Dmitri Kabanov.

"Uurimine on tegelikult veel alles algusjärgus ning mitu asjaolu vajab täpsustamist. Praeguses uurimisfaasis ei saa me kinnitada, kas ainet müüdi Eesti turul või mujal," selgitas Kabanov.

Selle aasta jaanuaris paljastasid Ida prefektuuri politseinikud ühe mulluse suurima töövõiduna narkoärikate grupeeringu, kes ei põlanud klientidena ära ka alaealiseid, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti

Selles kriminaalasjas on muuhulgas esitatud kahtlustus kuritegelikus ühenduses, narkootiliste ainete käitlemises suures koguses, kanepi ebaseaduslikus kasvatamises ja inimkaubanduses.

Rääkides narkoturu hetkeseisust, käideldakse politseinike sõnul Virumaal kõige rohkem kanepit. Kui 2017. aastal võeti Virumaa narkoturult ära üle nelja kilo kanepit, siis eelmisel aastal võeti ära ligi 8,5 kilo.

2017. aastal suri narkootikumide üledoosi tõttu 110 Eesti elanikku, mis on 4 võrra vähem kui 2016. aastal, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) surma põhjuste registrist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

Komisjon arutab kollektiivseid pöördumisi kanepi teemal >>

96 hukkunut olid mehed ja 14 naised, üledoosi tõttu surnute keskmine vanus oli 35. Peamine surma põhjustav narkootikum oli fentanüül või selle analoog (89 juhtu 110-st).

Samal teemal

Ida-Virumaal tabati viis tänavadiilerit
Kohus saatis Ida-Virumaa narkojõugu vangi
Ida prefektuur paljastas alaealistele uimasteid müünud jõugu
Lohusalu rannast leitud pakid sisaldasid kokaiini
Tagid:
kuritegu, kanep, politsei

Peamised teemad