07:24 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Krimi
lühendatud link
10001

Kahtlase sõidustiiliga bussijuhist andsid korrakaitsjatele teada nii üks bussis viibinud noor reisija kui ka üks kaasliikleja, kellele jäi silma, et bussijuht eiras punast foorituld. Atko embleeme kandnud bussis viibis sõiduki peatamise hetkel 20 inimest.

TALLINN, 6. mai — Sputnik. Politseinikud tabasid pühapäeva pärastlõunal Keilas liinibussi roolist purupurjus juhi, keda ootab nüüd kriminaalsüüdistus, vahendas Pealinn.

Brüssel "õpetab" autosid juhtide kainust kontrollima >>

Lääne-Harju politseijaoskonna politseinikud peatasid liinibussi veidi enne kella 15 ning tuvastasid, et bussi juhtinud 64-aastane mees oli sedavõrd tugevas alkoholijoobes, et tema suhtes alustati kriminaalmenetlust.

Atko embleeme kandnud bussis viibis sõiduki peatamise hetkel 20 inimest.

Kahtlase sõidustiiliga bussijuhist andsid korrakaitsjatele teada nii üks bussis viibinud noor reisija kui ka üks kaasliikleja, kellele jäi silma, et bussijuht eiras punast foorituld. Mees peeti kinni ning pärast tema kainenemist jätkatakse temaga menetlustoiminguid.

"Suur tänu tähelepanelikele kodanikele, tänu teie märkamisele kõrvaldasime liiklusest ohtliku roolikeeraja!" märkis politsei sotsiaalmeedias.

Ligi kolmandik täiskasvanud eestimaalastest on alkoholi liigtarvitajad. Nende seas on 50 000-60 000 inimest, kes on alkoholist sõltuvuses – see on uue, haldusreformijärgse suure Pärnu linna jagu rahvast, märkis Tervise Arengu Instituudi direktor Annika Veimer.

Maanteeameti tellitud uuringu "Sõiduki juhtimine alkoholi ja narkootikumide mõju all" kohaselt on ligi 8% Eesti elanikest juhtinud sõidukit olles alko- või narkojoobes.

2017. aasta detsembri lõpus alkoholijoobes liiklusõnnetuse teinud endine politseinik Keity Liivakivi sai Pärnu maakohtult esmaspäeval tingimisi vangistuse. Kohus võttis Liivamäelt pooleks aastaks ära ka juhtimisõiguse.

Alkoholijoobes autot juhtinud naispolitseinik sai tingimisi vangistuse >>

2017. aastal ööl vastu 29. detsembrit Pärnumaal Häädemeeste vallas kraavi sõitnud kaks naispolitseinikku olid enam kui 1,5-promillises joobes. Mõlemad jäid tööst ilma, aga kohtus sai karistuse autot juhtinud Liivamägi.

Samal teemal

Roolijoodiku šokivangistuse pikkus jääb kohtuniku otsustada
Kohus saatis raskes joobes autot juhtinud mehe vangi
Maanteeamet: autorool ja alkohol ei kuulu kokku
Tagid:
kriminaalmenetlus, politsei, alkohol, bussijuht

Peamised teemad