03:55 21. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Krimi
lühendatud link
58 0 0

Varem on TÜ raamatukogu eks-direktorit Martin Hallikut seostatud seksuaalse ahistamise kahtlusega. Nüüd selgus, et prokuratuur süüdistab Hallikut hoopis raskemas, seksuaalkuriteos.

TALLINN, 8. mai — Sputnik. Tartu Ülikooli raamatukogu direktori kohalt vallandatud Martin Hallik (43) on saanud prokuratuurilt kahtlustuse suguühtele või muule sugulise iseloomuga teole sundimises, vahendab ERR viitega Postimehele.

TÜ raamatukogu saab lõpuks korda >>

"Praegu tehakse viimaseid menetlustoiminguid. Seejärel saadab prokuratuur kriminaalasja kohtusse. Kahtlustus on esitatud kahes episoodis," teatas prokuratuuri pressinõunik.

Suguühtele või muule sugulise iseloomuga teole sundimise eest võib oodata kuni kolmeaastane vangistus.

Tartu Ülikool
© Sputnik / Денис Пастухов

Viisteist Tartu Ülikooli raamatukogu töötajat väitsid mullu, et endine ülemus Martin Hallik ahistas neid ja nende kolleege 2017. aastal asutuse jõulupeol. Hallik olevat üht naiskolleegi ahistanud ka välisreisil ning töökohal.

Martin Halliku suhtes käivitati kriminaalmenetlus, kui ülikooli raamatukogu töötaja avaldusega politseisse pöördus, vahendas Pealinn mullu detsembris. 

Tartu Ülikool tõusis maailma parimate ülikoolide edetabelis

Tartu Ülikool jõudis Times Higher Educationi (THE) ülikoolide edetabelisse rekordiliselt üheksas valdkonnas üheteistkümnest. Eluteaduste kõrge koht seab TÜ maailma tippülikoolide kõrvale.

Novembri lõpul avaldatud THE maailma ülikoolide valdkondade võrdluses jõudis TÜ edetabelisse pea kõikide valdkondadega, mis tähendab, et nendel teadusaladel ollakse maailmas kõrgel kohal ja Baltimaade kõrghariduse tipus.

TÜ teadusvaldkonnad on endiselt maailmatasemel >>

Ka Briti ajakiri Times Higher Education seab pingeritta pärast 2004. aastat Euroopa Liiduga ühinenud 13 riigi 53 parimat teadusülikooli ja esikohal on Tartu Ülikool. Teise Eesti ülikoolina on edetabelisse mahtunud Tallinna Tehnikaülikool, mis on 18. kohal.

Samal teemal

TÜ ajakiri avaldas viimase intervjuu rektor Volli Kalmuga
TÜ teadlased tegid elu alusprotsesse uurides tähtsa avastuse
TÜ raamatukogu ootab appi raamatuid puhastama
TÜ asub koolitama tulevaste eesti keele majade töötajaid
Tagid:
direktor, TÜ raamatukogu,

Peamised teemad