17:50 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Krimi
lühendatud link
70 0 0

Kolmapäeval, 8. mail otsis keskkriminaalpolitsei läbi Saaremaa ärimehe Vjatšeslav Leedo ettevõtete Saaremaa Laevakompanii ja Holostovi Kinnisvarahalduse peakontori.

TALLINN, 10. mai — Sputnik. Saaremaa ettevõtja Vjatšeslav Leedo, keda kahtlustatakse Saaremaa Laevakompanii pankroti põhjustamises ja võltsitud dokumendi kasutamises, endal süüd ei näe, teatas ERR.

"Ma teen oma tööd edasi ja vaatan ära ja kui selgub, et midagi on valesti tehtud, siis tuleb vitsa saada selle asja eest. Aga ma ütleks ka niipalju, et kuskilt võib alati midagi leida, aga nendes asjades, mida süüdistatakse, see on päris kindel, et ei ole tehtud sihukesi asju," ütles Leedo.

Illustreeriv foto
© Sputnik / Дмитрий Крамар

Kolmapäeval, 8. mail otsis keskkriminaalpolitsei läbi Saaremaa ärimehe Vjatšeslav Leedo ettevõtete Saaremaa Laevakompanii ja Holostovi Kinnisvarahalduse peakontori. Läbiotsimised on osa kriminaalmenetlusest, mille raames kontrollitakse kahtlust, et Saaremaa Laevakompanii pankrot võib olla tahtlikult põhjustatud.

Prokuratuur alustas kriminaalasja, et kontrollida laekunud kuriteoteates viidatud kahtlusi, teatas prokuratuur.

Leedo on jätnud riigile sadamatasudena maksmata miljon eurot>>l

Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo talituse juht Ats Kübarsepp lisas, et läbiotsimise eesmärk on leida tõendeid, mis seni tuvastatut kinnitavad või ümber lükkavad ja aitavad välja selgitada tõe.

"Praeguseks kogutud tõendite baasil oleme jõudnud faasi, kus on vaja uurida ettevõtte raamatupidamisdokumente ja muid tõendeid, mida on võimalik läbiotsimiste käigus leida," ütles Kübarsepp.

Kriminaalasjas on neli kahtlustatavat. Vjatšeslav Leedot kahtlustatakse pankroti põhjustamises ja võltsitud dokumendi kasutamises ning Tõnis Rihvki dokumendi võltsimises ja maksejõuetuse põhjustamises. Veel üks ettevõttega seotud inimene sai kahtlustuse võltsimises ning üks pankroti põhjustamisele kaasaaitamises.

Läbiotsimiste järel algab ära võetud dokumentide ning andmekandjate analüüsimine, kahtlustatavate ja oluliste tunnistajate ülekuulamine.

Valitsus toetas suurema lennuki toomist Saaremaa liinile>>

Pärnu maakohus kuulutas 2018. a. novembris välja ettevõtja Vjatšeslav Leedole kuuluva Saaremaa Laevakompanii pankroti.

Saaremaa Laevakompanii pankroti väljakuulutamist taotles Vjatšeslav Leedole kuuluv AS Holostovi Kinnisvarahaldus ning veel kaks osaühingut.

Kohus määras asjas ajutise pankrotihalduri, kelleks on Veli Kraavi. Tema hinnangul on Saaremaa Laevakompanii maksejõuetus tuvastatud ja muud võimalust peale pankroti väljakuulutamist pole. Halduri aruande kohaselt on Saaremaa Laevakompanii kohustuste suurus üle 20 miljoni euro.

Kohus leidis, et Saaremaa Laevakompanii on maksejõuetu ning ei suuda rahuldada võlausaldaja nõudeid ja see suutmatus ei ole ajutine.

Saaremaa Laevakompanii teenindas aastaid mandri ja suursaarte vahelisi laevaliine, kuni riigifirma Tallinna Sadam viimaks liinide teenindushanke võitis. Peale seda üritas Saaremaa Laevakompanii tööta jäänud parvlaevu erinevates kohtades rakendada kuid suurema eduta.

Väinamere Liinid: parvlaeva arestimine on riigi põhjendamatu jõudemonstratsioon>>

Mõne aasta jooksul tekkisid Leedol erimeelsused tema äripartnerite Olav Miili ja Richard Tomingasega. Selleks, et pääseda partnerite ees kohustuste täitmisest otsustas Leedo viia oma Saaremaa Laevakompanii pankrotti, nii et suurim võlausaldaja oleks olnud tema enda ettevõte, kirjutas Eesti meedia möödunud aastal.

Tagid:
pankrot, pankrotimenetlus, laev, Saaremaa Laevakompanii AS, Vjatšeslav Leedo

Peamised teemad