16:07 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Krimi
lühendatud link
49 0 0

Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetluse. Lisaks kohtueelse menetluse läbiviimisele pakub politsei omalt poolt koostöös kooliga igakülgset abi ja tuge lastele, kes selle vahejuhtumiga on otseselt seotud või sattusid seda pealt nägema.

TALLINN, 28. mai — Sputnik. Emaspäeva hommikul laekus politseile teade selle kohta, et 38-aastane mees ähvardas Sillamäe Vanalinna koolis lapsi ning kasutas ühe suhtes vägivalda. Politseinikud pidasid mehe kahtlustatavana kinni ning prokuratuur taotleb tema vahistamist, edastab Politsei- ja Piirivalveamet.

Lasnamäe õudus: Tallinna mahajäetud hoones pesitsejad hirmutavad linlasi >>

Esialgsetel andmetel sisenes mees enne tundide algust kooli, kus ta kasutas füüsilist vägivalda 5. klassi õpilase suhtes. Seejärel tekkis tal koridoris sõnavahetus 9. klassi õpilasega, mille tagajärjel ta poissi tõukas ning relvataolise esemega ähvardas ja siis koolist teadmata suunas lahkus. 

Narva politseijaoskonna noorsoopolitseinik Andrei Jarovoi sõnas, et mees tuli hiljem ise Sillamäe konstaablijaoskonda, kus ta kuriteos kahtlustatavana kinni peeti. Meest ei ole varasemalt kriminaalkorras karistatud.

"Juhtunu asjaolude väljaselgitamiseks alustas politsei kriminaalmenetluse. Lisaks kohtueelse menetluse läbiviimisele pakume omalt poolt koostöös kooliga igakülgset abi ja tuge lastele, kes selle vahejuhtumiga on otseselt seotud või sattusid seda pealt nägema," ütles Jarovoi.

"Vägivald ja relvadega ähvardamine ei ole lahendus ühelegi probleemile, seda enam ei sobi vägivald koolimajja. Suhtume Sillamäe Vanalinna kooli juhtumisse väga tõsiselt. Täiskasvanu ülesanne on õpetada lastele probleemide lahendamist ilma vägivallata, seega ei saa laste kallal jõu tarvitamine kunagi olla õige lahendus. Mees peeti eile kinni ning prokuratuur taotleb täna kohtult tema vahistamist," ütles prokurör Ragnar Plistkin.

Miks noored lasteabitelefoni poole pöörduvad >>

Andrei Jarovoi sõnul teeb politsei koolidega pidevat koostööd, et koolikiusamist ära hoida. "Koolil on väga suur roll koolikiusamise ennetamisel ja märkamisel. Muuhulgas on koolidel hea võimalus liituda SA Kiusamisvaba Kooli projektiga, mis pakub koolidele ja õpilastele loenguid ja tõstab teadlikkust koolikiusamise ja selle kahjulike tagajärgede osas," lisas noorsoopolitseinik.

Tartu Ülikoolis loodi Soome haridus- ja kultuuriministeeriumi toetusel sihtasutus Kiusamisvaba Kool (KiVa), mis kutsub õppeasutusi üles probleemist mitte kõrvale hoiduma. Hetkel rakendab KiVa programmi Eestis üle 70 kooli ja õppekohta ning 2018/2019. õppeaastal soovib KiVa liitumisettevalmistusse kaasata kokku ca 25 kooli, sh 10 vene õppekeelega kooli, kes saavad programmitegevustega alustada 2019/2020. õppeaastal.

Sotsiaalkindlustusameti lasteabitelefonil 116111 täitus aasta alguses kümnes tegutsemisaasta. Küsimused, millega lasteabitelefoni poole pöördutakse, on kümne aastaga muutunud. Algusaastatel küsiti sageli nõu majandusliku toimetulekuga. Nüüd on interneti tihe kasutus toonud uued mured.

Samal teemal

Skandaal: õppealajuhataja lubas LGBT kuulutuse kooli teadetetahvlile
Miks noored lasteabitelefoni poole pöörduvad
Seksuaalvägivalda on kogenud iga kümnes noor
Tagid:
prokuratuur, mees, ähvardus, kool, Sillamäe, PPA

Peamised teemad