20:26 24. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Krimi
lühendatud link
252 0 0

Narkootiline aine leiti sõiduki läbivaatusel armatuuris olevast tühimikust. Kokaiini sisaldanud pakendid olid mootoriõliga üle valatud, et eksitada narkokoera aine leidmisel.

TALLINN, 31. mai — Sputnik.  Maksu- ja tolliameti (MTA) uurimisosakonna töötajad pidasid aprilli lõpus maanteekontrollil kinni Jäärja piiripunkti kaudu Eestisse sisenenud sõiduauto. Sõidukist avastati ligi 1 kilogramm kõrge puhta aine sisaldusega kokaiini ning väike kogus marihuaanat ja kanepiseemneid, teatas MTA.

Politsei kõrvaldas Lääne-Virumaal kanepikasvanduse >>

Riskianalüüsi tulemusena peatatud sõiduk oli Saksamaa registreerimismärgiga Mercedes-Benz S-klass, mille roolis oli 34-aastane Eesti kodanik. Narkootiline aine leiti sõiduki läbivaatusel armatuuris olevast tühimikust. Kokaiini sisaldanud pakendid olid mootoriõliga üle valatud, et eksitada narkokoera aine leidmisel.

"Tollikontrolli tehakse nii sisemaal maanteekontrollidel kui ka näiteks siis, kui postiga pakke tellida. Sellised riskianalüüsile põhinevad kontrollid, nagu selgi korral kasutasime, on tõhus vahend salakaubaturu vähendamiseks," sõnas Koppelmaa.

Riigiprokurör Vahur Verte sõnul on viimaste aastate jooksul tõusnud nii Eestis kui ka Euroopas käideldava kokaiini kvantiteet ja kvaliteet. "Kui veel mõned aastad tagasi oli ka korraga paarisaja grammi kokaiini kõrvaldamine tähelepanuväärne, siis viimase paari aasta vältel on järjest enam neid kriminaalasju, kus kahtlustatavad käitlevad korraga kilo või rohkemgi kokaiini," sõnas Verte.

Verte lisas, et grammi kokaiini hind võib sõltuvalt kvaliteedist olla kuni 150 eurot. "MTA hea töö tulemusena jäi kurjategijatel potentsiaalselt teenimata kuni 150 000 eurot kriminaaltulu," lisas riigiprokurör.

Sõidukijuht on Pärnu Maakohtu poolt vahistatud ning teda võib oodata kuni 10aastane vabadusekaotus. Kriminaalasja kohtueelset uurimist viib läbi MTA uurimisosakonna narkotalitus ja riigiprokuratuur.

Ida prefektuuri politseinikud paljastasid aasta algul ühe mulluse suurima töövõiduna narkoärikate grupeeringu, kes ei põlanud klientidena ära ka alaealiseid. Selles kriminaalasjas on muuhulgas esitatud kahtlustus kuritegelikus ühenduses, narkootiliste ainete käitlemises suures koguses, kanepi ebaseaduslikus kasvatamises ja inimkaubanduses.

Mullu kevadel pidasid Ida prefektuuri kriminaalpolitseinikud ja kiirreageerijad Narvas kinni kolm meest, keda on alust kahtlustada narkokuriteos. Menetluse käigus likvideeriti narkolabor, kus mehed suures koguses amfetamiini valmistasid.

Eelmisel aastal suri narkootikumide üledoosi tõttu 110 Eesti elanikku >>

Politseinikud pidasid kinni kolm meest, kõigile on esitatud kahtlustus narkootilise aine käitlemises suures koguses, kui see on toime pandud korduvalt ja grupi poolt.

USA narkovastase võitluse ameti (DEA) salaoperatsiooni käigus avastati mullu sügisel uimastiäri tugevatoimelise narkootikumi fentanüüliga ja rahapesu, mille eestvedamises kahtlustatakse kaht Eesti tuntud karatetreenerit – Amid Magerramovit ja Jevgeni Bõkovit.

2017. aastal suri narkootikumide üledoosi tõttu 110 Eesti elanikku, mis on 4 võrra vähem kui 2016. aastal, selgus Tervise Arengu Instituudi (TAI) surma põhjuste registrist, vahendas uudisteportaal Sputnik Eesti.

96 hukkunut olid mehed ja 14 naised, üledoosi tõttu surnute keskmine vanus oli 35. Peamine surma põhjustav narkootikum oli fentanüül või selle analoog (89 juhtu 110-st).

Samas on suurenenud üledoosidega seotud kiirabi väljakutsete hulk. Ainuüksi Tallinnas tehti narkootikumide üledoosi tõttu mullu kokku 1396 väljakutset. Seda on 193 võrra enam kui 2016. aastal.

TAI direktori Annika Veimeri sõnul näitab statistika paraku, et sisuliselt narkootikumide üledoosidest põhjustatud surmades langevat trendi saavutatud ei ole.

Samal teemal

TAI: Euroopa mõistes on Eesti narkoriik
Ida prefektuur paljastas alaealistele uimasteid müünud jõugu
Ida-Virumaal tabati viis tänavadiilerit
Politsei kõrvaldas Narvas narkolabori
Tagid:
sõiduk, auto, kokaiin, MTA, narkootikum

Peamised teemad